Wpis z mikrobloga

Mirki #!$%@?. Chcialem miec dwa zaszyfrowane systemy na laptopie (windows + mint). Zainstalowalem windowsa, pozniej minta szyfrujac sobie /home. Do szyfrowania windowsa uzylem #truecrypt kopiujac wczesniej partycje z grubem. Teoretycznie po wcisnieciu esc w bootloaderze TC powinien szukac innego bootloadera na pozostalych partcjach ale jakos nie znajduje skopiowanego gruba. Obecna sytuacja wyglada tak jak ponizej.
sda1 - bootloader TC
sda2 - lvm
sda5 - zaszyfrowany home
sda6 - /
sda7 - skopiowany grub
sda3 - windows
sda4 - wsplna partycja szaszyfrowana przez TC

Jak to naprawic zeby dzialalo?
#linux #windows #truecrypt #szyfrowanie #kryptografia
Pobierz robko - Mirki #!$%@?. Chcialem miec dwa zaszyfrowane systemy na laptopie (windows + m...
źródło: comment_J8T8GdShWKrzVwOf5kRwnD4uqoK8Wvhb.jpg
  • 6
Też tak kiedyś miałem. Grub miał fajną funkcję zwaną chainloader dzięki czemu dało się wyświetlić np windows7 w grubie i po wybraniu tego truecrypt pytał o hasło. Niestety grub2 został tej funkcjonalności pozbawiony. Teraz nie mam tego problemu ponieważ używam tylko linuksa:).
A na któej partycji masz gruba zainstalowanego? Chyba pownien być na postawiony na kolejnej po truecrypcie czyli sda2.
@robko: nie musisz przesuwać partycji z grubem. Co masz na myśli mówiąc że skopiowales partycję z grubem? Może grub nie jest zainstalowany na /dev/sda7? Odpal live DVD, potem chroot na minta i ponownie zainstaluj gruba w /dev/sda7. Wybrałeś podczas szyfrowania pod Windows opcję multiboot?
@pavel_1985:

Co masz na myśli mówiąc że skopiowales partycję z grubem?

Skopiowałem używając programy dd

Wybrałeś podczas szyfrowania pod Windows opcję multiboot?

Nie. Truecrypt nie obsługuje multiboota dlatego robię to ręcznie