Wpis z mikrobloga

Bo mężczyzna może wziąć rozwód kiedy chce. Kobieta nie może bez pozwolenia swojego właściciela ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Laserade: Taki zwyczaj jest praktykowany w konserwatywnej Wielkiej Brytanii w stosunku do rodziny królewskiej. Wiele łączy islam i chrześcijaństwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I co, stosuje go ktoś ? Bo pierwsze słyszę.


@Laserade: No jest stosowany np. w stosunku do tej całej Kate ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chyba ci się wieki pomyliły.


Tyle mówiło się o prawie brytyjskim podczas ostatniego ślubu. Żyłeś wtedy w dżungli? To nadal obowiązujące prawo w kraju.
@Luka_Wars:


Tyle mówiło się o prawie brytyjskim podczas ostatniego ślubu. Żyłeś wtedy w dżungli?


Tak, nie śledżę plotek nt. celebrytów.


No jest stosowany np. w stosunku do tej całej Kate


To już wzięli rozwód ? Bo coś nie wydaje mi się.
Bo mężczyzna może wziąć rozwód kiedy chce. Kobieta nie może bez pozwolenia swojego właściciela


@Laserade: Co Ty #!$%@? człowieku za głupoty to mózg staje w poprzek.
Muzułmanka się może rozwieść bez problemu. Znam nawet taką osobiście.
Zresztą są to małżeństwa kojarzone i mają formę umowy prawnej zawartej pomiędzy nimi i rodzinami.
Tak więc mój kolega poślubił swoją żonę i zapieprza na dwie roboty bo nie może jej wysłać do pracy bo
Tak, nie śledżę plotek nt. celebrytów.


@Laserade: Prawo to nie plotka. Równie dobrze powiedz, że konstytucja USA nie istnieje, bo Obama jest celebrytą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To już wzięli rozwód ? Bo coś nie wydaje mi się.


Nie i na to się nie zanosi. Napisałem jedynie o prawach kobiet w rodzinie królewskiej.
@pogromcaprawicy:

Często mam wrażenie, że ktoś jest niezbyt rozgarnięty jak mówi "skoro czerpiesz wiedzę z wiki".

A skąd te informacje się tam wzięły ?

Podpowiem ci:

DeLong-Bas, Natana J. (2004). Wahhabi Islam: From Revival and Reform to Global Jihad (First ed.). Oxford University Press, USA. p. 173. ISBN 0-19-516991-3.
^ 'Aalim Network QR Witnesses for Marriage ]
^ Freeland, R, "The Use and Abuse of Islamic Law", Volume 73, The Australian
@pogromcaprawicy:

To jakby mówić o chrześcijanina co mogą a czego nie mogą na podstawie Pisma Świętego


Niby tak, ale roznica polega na tym, ze w panstwach "chrzescijanskich" prawo w zadnym lub niewielkim stopniu opiera się na Pismie Swietym. W krajach muzulmanskich zas często Koran jest podstawa dla prawa panstwowego.
@xvovx: jedź na Polską wieś, tam rządzi ksiądz/pop/batiuszka
W zacofanych krajach islamskich można brać rozwody a rozwiniętej Polsce nie :)
W zacofanych krajach islamskich duchowny może brać ślub a w rozwiniętej Polsce nie :)
@pogromcaprawicy:

Rozmawiamy o dwoch roznych sprawach. Co innego zwyczaje ludowe na zapadlych wsiach a co innego prawo panstwowe.

W zacofanych krajach islamskich można brać rozwody a rozwiniętej Polsce nie :)


Oczywiscie, ze w Polsce mozna brac rozwody, gdyz dopuszcza je prawo cywilne - co na ten temat sadza wojt z plebanem to sprawa trzeciorzedna. ;)

W zacofanych krajach islamskich duchowny może brać ślub a w rozwiniętej Polsce nie :)


A to