Wpis z mikrobloga

Ok. 4 dni temu zamówiłem takiego oto PCta:

MOBO: Asus P7P55
CPU: Intel Core i7 860 8x 2.80GHz
RAM: 8GB DDR3, Hynix1333MHz (2x4GB)
HDD: Seagate 1000GB, SATA3, 7200rpm, 64MB cache
GPU: nVidia GeForce GTX550Ti, 1GB GDDR5
PSU: 500W Modecom Feel III, PFC, 120mm

Moja wiedza w składaniu kompów ogranicza się do podłączenia kabla zasilającego i naciśnięciu "power".
Przed chwilą na reddicie ktoś mi odpisał, że ten zasilacz to #!$%@? i piekło oraz żebym nawet nie odpalał kompa na tym bo się pożegnam ze sprzętem.

Może ktoś to potwierdzić, bo komp jeszcze nie doszedł a się trochę cykam.
#komputer #pcmasterrace #skladaniekompow #kiciochpyta
Pobierz softenik - Ok. 4 dni temu zamówiłem takiego oto PCta:

MOBO: Asus P7P55
CPU: Intel...
źródło: comment_EY64bhpvekD7QFZR2Sci7blLXLhHwEyO.jpg
  • 67
@Malkrzy: Tylko ze te zasilacze jak umierają to najczęściej z całym komputerem. Tu nie chodzi o dawane napięcia czy prąd, a o awaryjność. Miałem modecoma i chodził 8 lat póki komputera nie wymieniłem, ale koledze mało domu nie spalił.
@softenik: smieja sie z ciebie wielcy specjalisci. Proc moze stary, ale jary. Mimo wszystko ja bym bral i5 i lepsza grafe bo to jej ci bedzie potem brakowac. Co do zasilacza to spokojnie ci uciagnie zestaw, smiesza mnie ludzie ktorzy do biura kupuja 700W a caly zestaw przy maksymalnym obciazeniu wezmie im 130. Modecom moze cichy przy graniu nie bedzie ale bez jaj - masz 2 lata gwary i budzet 1600PLN.
@softenik: Jakbyś kupił używkę, to byś fapał do procesora i7 3 generacji (może 2 :D) z grafiką do renderingu (byś ją wymienił), ultra szybkimi ramami i innymi pierdołami. Za 1600zł (lub mniej)
@softenik:
Dla orientacji, taki ostatnio kupiłem zestaw za 1600 dla znajomego:

Procesor: Intel Core i5-3470
Płyta Główna: MSI Z77A-G43
RAM: 8GB GSkill F3-1600
Karta Graficzna: HD7870 OC 2GB + chłodzenie Accelero Twin Turbo II
Dysk SSD: OCZ Agility3 120 GB
Zasilacz: Corsair CX500
Obudowa: jakaś aero cool
Dodatkowo karta WIFI 2-antenowa

Jak coś szukaj na OLX.
Pozdrawiam.