Wpis z mikrobloga

Cześć, potrzebna mi pomoc.
Jutro mój różowy zaczyna prace i z tego co wiem to jest jej potrzebny nin i konto bankowe, problem w tym że nie ma konta bankowego, można jakoś z tej sytuacji wybrnąć?
Do 2 tygodni zdąży już wszystko załatwić z tym kontem bo strasznie sie obijają w barclaysie.
#emigracja #anglia
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@rvnow: Moze jednozesnie aplikowac tez w lloydsie, dosyc szybko i bezproblemowo. Wyplaty w gotowce nie dostanie, tylko czek ktory jest trudno potem zrealizowac, nie majac konta mozesz zrobic to w lombardzie takim jak np. the money shop czy cash converter, co kosztuje od 5 do 10% wartosci czeku a i z tym jest czasem problem. Nie wiem, czy da sie wplacic na czyjes konto, nie probowalem, wplata na swoje trwa
  • Odpowiedz
@rvnow: z kontem w Barclays może być ciezko bo chcą proof of address. Najszybciej konto od ręki zalozy w Lloyds i w TSB, a potem najwyzej przenieść.
Bez nin mozna pracować tylko trzeba zalatwic "jak najszybciej"
  • Odpowiedz
@rvnow niech idzie do Lloydsa z umową o pracę. Pewnie czeka ją żenująca rozmowa z branch managerem ale tak to tutaj działa niestety dla obcokrajowców, nawet jak masz znaczącą gotówkę.
Konto będzie miała tego samego dnia. Bardziej bym się matwił NINem bo to chwile potrwa a bez tego będzie na emergency tax code.
  • Odpowiedz