Wpis z mikrobloga

Artykuł

- Smog nad Krakowem zaczyna zagrażać życiu ludzi
- Tysiące samochodów w centrum i Janusze palący azbestem nie poprawiają sytuacji
- Prezydent prosi, żeby nie jechać samochodami, tylko komunikacją miejską
- HEHE, HALINA, PUSTE ULICE BEDO, NO TO JADĘ SAMOCHODEM
- Miasto zakorkowane
- Brak profitu

#krakow #smog #januszemotoryzacji #heheszki #samochody
T.....u - Artykuł

- Smog nad Krakowem zaczyna zagrażać życiu ludzi
- Tysiące samo...

źródło: comment_4uQzjhxL9DrZ3Hy8eqzTpMiidoKmWZ2t.jpg

Pobierz
  • 12
@zippyo: Wszystko koniec końców wpływa na jego kumulację. Na pewno jazda tramwajami jest dla powietrza o wiele zdrowsza, bo urządzenia działające na prąd emitują swoje "spaliny" w elektrowniach poza miastem. Autobusy natomiast pozwalają zmniejszyć emisję spalin kilkunastokrotnie w porównaniu to odpalenia 30 samochodów, które byłyby potrzebne, żeby każdy dojechał do pracy samotnie.

A na smog nakłada się wiele czynników. Od Januszów palących sklejkami po wybudowanie budynków w zaplanowanych za PRLu korytarzach
@coma24: Przepraszam cię, drogi internauto, że przed napisanie wpisu na portalu ze śmiesznymi obrazkami nie przeprowadziłem dochodzenia i nie porównałem moich doświadczeń z informacjami z helikopterów, nie zażądałem od miasta profesjonalnej analizy składu powietrza i nie prowadziłem kilkumiesięcznych regularnych systematycznych badań porównujących zagęszczenie ruchu przed i po prośbie prezydenta...

( ͡° ʖ̯ ͡°)
@goferek: To, że sie "zdarzają" w innych godzinach to jasne, ale przeważnie jest to spowodowane czynnikiem nadzwyczajnym - remonty, wypadek, wzmożony ruch z powodu wydarzeń sportowych czy innych komercyjnych, ferie, długi weekend. Na co dzień jest tak jak napisałem - oczywiście nie zjadłem wszystkich rozumów, ale jeżdzę autem po Krakowie często, w najróżniejszych godzinach i moja opinia jest podparta kilkuletnimi obserwacjami. Amen.
@Tostu: Ludzie postulujący darmowe MPK zdają się w ogóle nie dostrzegać zasadniczego problemu - MPK jest przeładowane nawet już teraz, gdy jest płatne. Jakim cudem chcą przewieźć tych wszystkich ludzi, którzy mieliby się przesiąść do darmowego MPK?

Mówię o godzinach szczytu, tj 7-9 i 16-18.