Wpis z mikrobloga

to urzadzenie kojarzy mi sie z filmami o tematyce wojennej, zawsze w takowym jest jeden gosc co lata z tym i robi kawe

@BeardMan: ja mam takie urządzenie w domu, a nie ma u mnie wojny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

kup mi ekspress i zalatw kogos kto bedzie ja robil w pracy, z checia sie napije

@BeardMan: W pracy tylko czajnik do dyspozycji? ( ͡°
@BeardMan: JA #!$%@? JAK MNIE #!$%@?Ą TAKIE CIOTY, NO #!$%@?. O JAKI JA JESTEM WIELCE HARDKOROWY SMAKOSZ, NAJLEPSZE KAWY NA SWIECIE OO JAKA DOBRA SWIEZO MIELONA, ALE PODKREŚLAM SWIEZO MIELONA KAWA. ALBO "OO NAPILBYM SIE KAWY, ALE NIE JAKIEŚ STARBUCKSY DLA PLEBSU, MUSI BYC DROGA I SWIEZO MIELONA, JESTEM LEPSZY BO PIJE DROGA KAWE A WY CO NADAL NESCAFE I KAWA W MC DONALDZIE? JA #!$%@? KOPI LUWAK, ZIARNA WYSRANE W
@tor_Arka: proponuję wodę zagotować w zwykłym czajniku, a w między czasie na świeżo zmielić kawę. Potem wlej wrzątek do pojemnika, zakręć i działaj :)
Jeśli będziesz gotował zimną wodę w dolnym pojemniku kawiarki jest szansa, że przypalą się zmielone ziarna kawy, a napar może być pełny goryczy.
Rób na wolnym ogniu, na małym palniku. Jak zobaczysz jasną ciecz pod koniec parzenia to szybko ściągnij kawiarkę z ognia. Kawa nie będzie gorzka
@finestcoffee_pl: ja zawsze daje zimną do dolnego pojemnika, z tym że daje minimalny ogień więc nic się nie przypala, ale dzięki za protip ze wrzątkiem :)

@TreeLemon: filiżanka ma 50ml tak jak pisali ci wyżej, z tym że ja też mam taką niby na 6 filiżanek a wychodzi z nich 3, może 4 :D jak chcesz normalną kawę z mlekiem to lejesz tak z 1/3 kubka, do tego dolewasz wrzątek