Wpis z mikrobloga

Hej #programowanie, znacie jakies dobre ksiazki/kursy dotyczace projektowania aplikacji? Konkretnie chodzi mi o #java i aplikacje webowe w #spring, ale to chyba malo istotne.
Zazwyczaj jak cos pisze, to mam tylko ogolny zarys architektury, a reszta mi wychodzi po drodze i zmienia sie w trakcie, a chyba powinno byc odwrotnie...
Po prostu majac w glowie cala aplikacje nie umiem sobie z gory powydzielac wszystkich beanow i klas i okreslic w ktorym miejscu dana rzecz bedzie sie dziac.
W zwiazku z moim pisaniem aplikacji bez projektu szukam tez czegos, co mi wygeneruje ladne uml-e czy tam inne wizualizacje klas z kodu javy oraz czegos, co wygeneruje diagram zaleznosci beanow spring z xml-i i adnotacji.
  • 2
Jak masz sporo czasu to pisz TDD. Na poczatku ta metodyka jest malo wydajna jak nie potrafisz za bardzo pisac testow. Jak latwo Cisie bedzie pisac testy jednostkowe, to znaczy ze twoja architektura jest w porzadku.
@lol_nope: Zainteresuj się czymś co nazywa się DDD (domain driven design). Ostatnio mój kolega z pracy był na szkoleniu z tegoż i tam właśnie duży nacisk kładziony jest na to jak projekt ma być poukładany, żeby nie zrobiło się spaghetti :) Ja zapisałem się na drugą turę tego szkolenia więc dopiero wtedy będę mógł powiedzieć więcej ( ͡º ͜ʖ͡º)

@yelen: TDD (test driven design) nie