Wpis z mikrobloga

@haefik: dowolny meblowy powinien się zmieścić, ale jeśli to mają być drzwi otwierane tak, jak drzwi, to cienko to widzę, po bokach tak wpuszczonego zamka bardzo mało materiału zostanie, pierwszy bieg do wc z większym parciem na porcelankę zakończy się wyrwaniem zamka z drzwi.
@haefik: chyba, żeby u góry i u dołu zamka wklejać drewniane wzmocnienia (drewniany wałek fi10, wklejony w ciasno pasowany otwór wiercony od czoła płyty, kołki rozstawione tak, by potem między nie wszedł zamek, a swoimi "uszami" był do nich mocowany.
@Jarek_P dzięki za pomoc, tak to będą drzwi normalne (do kibelka i pom. socjalnego dla pracowników) znalazłem ciekawe rozwiązanie stosując profile do kabin systemowych (listwa przymykowa, przyścienna i ceownik) tylko że one są tylko na 18mm. Nie znalazłem nikogo kto oferuje np profile na 23 -25 mm wtedy problemu z zamkiem nie byłoby.

Wpadł mi taki pomysł do głowy że w miejscu gdzie będzie zamek zastosować mdf 2mm z jednej i z
@haefik: wąski zamek "furtkowy" w zasadzie powinien z takim rozwiazaniem działać ok. Problemem może być jednak krawędź drzwi współpracuąca z futryną. Nie wiem, czy nie trzeba będzie zrobić jednej strony drzwi na gładko, a drugiej z wysepką grubszą, niż 2mm. Ogólnie, z uwagi na rzeźbę, jaka tu jest potrzebna, nie wiem, czy to w ogóle ma sens, czy koszt takich drzwi nie wyjdzie Ci znacznie większy, niż w przypadku użycia gotowych.