Wpis z mikrobloga

Mirki dajcie jakieś protipy dotyczące #oszczedzanie. Chciałbym zacząć mniej wydawać a więcej oszczędzać. Wygląda to tak że 500 zł miesięcznie odkładam ale oprócz tego dużo wydaje... Wychodzi mi około 1500 zł na jedzenie i rozrywkę z czego jem rzadko w domu ( połowa miesiąca jadam w pracy za darmo) a druga połowa to albo coś lekkiego sobie przygotuję za naprawdę mało albo zamawiam jakieś pierdoły <- wiem z tego zrezygnuje. Chciałbym jeszcze gdzieś ustukać to 500 zł żeby odkładać 1kcbl miesięcznie. Jakieś rady ?
  • 24
@magyarka: No właśnie tego też pochłaniam dużo, od redbulli to jestem uzależniony :P Ale no kranówki to raczej pić nie będę Xd jak zgrzewka wody z 5 zł kosztuje :P ciężko mi będzie z tego zrezygnować ale to już coś :)
@szwagry: 1. Zbieraj paragony - po miesiacu zobaczysz co za #!$%@? kupiles
2. Otworz konto oszczednosciowe jako subkonto do obecnego i daj zlecenie stalego przelewu (z konta oszczednosciowego nie mizna wyplacic pieniedzy karta mozna to zrobic jedynie w kasie lub za pomoc przelewu )
3. Najradykalniejsze tozwiazanie - oddawaj kase swojemu #rozowemupaskowi (warunek konieczny - #rozowypasek musi byc ogarniety i tez odkladac)
@szwagry: ej, kranówka jest dobra. Po co masz nosić wodę, a potem śmieci wyrzucać jak równie dobra leci prosto z kranu ;)
A rezygnacja z red bulla na zdrowie Ci wyjdzie ;)
Jeśli masz ochotę na słodki napój to zrób sobie sok na syropie (np. Sunquick'a - na wodzie gazowanej to jak fanta smakuje a mniej cukru zawiera)
@Belato:
1. Miałbym ich chyba milion xd rzadko jeżdże na jakieś większe zakupy raczej co chwilę coś :P
2. Nie lubię czegoś takiego, nie czuje wtedy kontroli nad moimi finansami :P
3. Jak jeszcze miałem różowego to ona wpadła na ten pomysł też xD bo sama zauważyła że mam high life i raczej sobie nie odmawiam niczego ( w sumie to potem żałuje xd) i jak tak zrobiliśmy to poczułem się
@Ch-jogromPL: Zarabiam więcej :P 1500 życie, 500 odkładam, 600 mieszkanie i jakieś 600-800 paliwo miesięcznie i ogólnie auto ( mam auto które pali często >10l więc ciężko na tym przyciąć )
@Ch-jogromPL: No też o tym myślałem ale niestety tu znowu się pojawia problem auta xD raczej wymagające i leję do niego tego droższego diesla :P mam też dostęp do ropy za 3,5 ale wolę nie ryzykować
@Ch-jogromPL: Nie jest od ruskich, kradziona chyba ze stacji Polskich czy zlewana z cystern, nie wiem ale nie mam 100% pewności że to dobre paliwo i wolę płacić chyba tą złotówkę drożej niż potem kilka tys za naprawy.. Ciężkie to oszczędzanie ja #!$%@? ;d
Generalnie póki co mam tak :
1. Rezygnacja ze słodkich napojów ( będę chlał wodę na zdrowie mi to wyjdzie (ʘʘ))
2. Mniej jedzenia w restauracjach i zamawiania

co do @Ilana: nie lubię mieć czegoś narzuconego, MUSI to nie dla mnie :P Dlatego wolę żeby mi zostało pod koniec miesiąca niż na początku to od razu odkładać - wiem to może gorsza opcja no ale ja już