Wpis z mikrobloga

@Koszyk_Garage123: jesli chodzi o perspektywy pracy za granica, to nie ma nawet porownania, niemieckie uczelnie we wszystkich rankingach pozeraja Polske (najlepsze Polskie uniwersytety to 4 i 5 setka, politechniki sa jeszcze dalej). Jesli chodzi o perspektywy w Polsce, to i tak zawsze bedziesz mial znacznie latwiej z niemieckiem papierem.

Ogolnie nie widze najmniejszego sensu zostawania w Polsce kiedy stac cie na studia zagraniczne. Jesli tylko masz mozliwosc i duzo samozaparcia
  • Odpowiedz
@oxern: @Koszyk_Garage123: Ciężko mi się obiektywnie wypowiedzieć, bo nigdy nie studiowałem w Polsce ;)

Z mojej perspektywy, czyli ucznia, który całe życie leciał na 3-4, a kończył z średnią około 4.0, a maturki napisał na około 50 % (poza maturami językowymi), to muszę przyznać, że dla mnie jest bardzo ciężko.

Studiuje Informatykę i mam braki z logicznym myśleniem, braki matematyczne. Szczególnie, że nie ogarniałem programowania zanim przyszedłem na uczelnię.
Poprawiam rok, bo jak przyjechałem do Niemiec, to nie ogarniałem języka. Nawet nie rozumiałem co ludzie mówią na wykładach. Nie rozumiałem
  • Odpowiedz