Wpis z mikrobloga

Chciałbym zacząć śledzić Ligę w #leagueoflegends ale jako świeżak chciałbym trochę poczytać o tym lub obejrzeć jakieś fajne programy - takie wiecie z komentarzem gdzie gościu tłumaczy co się dzieje na ekranie. Zasady gry ogarniam gorzej z zagraniami, strategiami itd. Świetną robotę robiło Polsat Sport podczas ostatnich finałów - profesjonalny komentarz i analizy pomeczowe. Wiecie czego i gdzie dokładnie mam szukać?
#esport #lol
  • 12
  • Odpowiedz
Tak robiłem przy finałach. Problem był taki, że oni już operują językiem dla osób zaawansowanych. Chciałbym dowiedzieć się troszkę więcej o tym dlaczego takie a nie inne postaci są banowane. Jakie są style gry, czym się różnią, plusy i minusy. Opisy najlepszych zespołów itd. Jest jakieś kompendium na ten temat dobrze zrobione?
  • Odpowiedz
@archi1266:
1. Oficjalne streamy LOLa mialy "biurko ekspertow" gdzie ogarniajacy temat ludzie duzo na ten temat mowili, ogolnie komentatorzy na worldsach naprawde dobrze podchodza do tematu. http://worlds.lolesports.com/en_US/vods/worlds/world_championship_2015

2. Jest subreddit poswiecony wlasnie strategicznemu aspektowi gier tutaj tez troche materialow: https://www.reddit.com/r/VODreviews/

Generalnie ja w temat wgryzlem sie po prostu ogladajac kolejne mecze i wraz z biegiem czasu przyswoilem odpowiednie informacje. Teraz moze byc Ci ciezko, bo wlasciwie jestesmy po sezonie i chyba
  • Odpowiedz
@nivixi Dzięki posprawdzam. Jeszcze tylko jakiś kalendarz rozgrywek by się przydał. Po ostatnich mistrzostwach się troszkę zajarałem i chcę wgryźć głębiej w temat.
  • Odpowiedz
@archi1266: do końca roku masz wlasnie pod koniec listopada IEM San Jose, pozniej w grudniu All Stars, IEM Cologne, do konca roku chyba nic wiekszego juz nie bedzie. Przed sezonem regularnym czeka nas jeszcze IEM Katowice, ale to chyba po nowym roku.
  • Odpowiedz
@archi1266: oglądaj powtórki worldsów na youtube i tyle .Jeśli grałeś w lola i wiesz o co w nim chodzi to ogarniesz. Nie ma jakiś specjalnych zagrań i taktyk ktorych byś nie zrozumiał oglądając te mecze. I wcale oni nie posługują się jakimś specjalnym językiem.
Co do banów to banują postacie które w danej mecie sa po prostu "op" czyli silniejsze od pozostałych.
  • Odpowiedz