Wpis z mikrobloga

matkobosko, myślałam, że największy poziom hejtu to w internetach, ale jednak dzisiejszy cmentarz #osobowice #wroclaw przekroczył wszystko. Ludzie chodzą i komentują.

a tu jaki wierszyk walnęli, wiocha totalna, po co

mgr. inż. na grobie, w dupach się poprzewracało

patrz na to, no większego znicza to już nie było

a temu to po co świeczki, jak krzyża nie ma- ateiście świeczki niepotrzebne


Może ten mgr. inż. to pomysł matki, której zmarł syn i która chciała okazać tym jak dumna jest z jego osiągnięć, nawet jeśli teraz w tym kraju co drugi to mgr. A może wierszyk, chociaż rymowany i częstochowski wymyśliła żona po śmierci męża, bo miała poczucie, że miłość łącząca ją ze zmarłym wymaga czegoś więcej niż "ave maria" na pomniku i stworzyła sobie wiersz, a znicz za stówę jest zniczem za stówę bo kogoś stać i ma na to ochotę.

Za każdym mgr. inż., wierszykiem i świeczką na grobie stoi czyjaś historia i czyjaś tragedia i chyba jednak należałoby to szanować.
  • 12
@kate1990: Może ten wierszyk, był pierwszym, który zmarły napisał, albo dedykował bliskim będąc na łożu śmierci, albo poprosił aby małżonka mu napisała gdy go pochowają? Może ten, który nie ma krzyża był innego wyzwania, niekoniecznie ateistą? A może zapalanie znicza nie ma nic wspólnego w ogóle z potrzebą zmarłego? Beka z ludzi, którzy uważają się za wierzących a jednocześnie nie miłują bliźnich swoich. Jak wierzysz, że zmarli idą do nieba, że
@kate1990: zgadzam się z Tobą jednak przy okazji chciałem przytoczyć najpiękniejszy tekst na grobie jaki widziałem. Żona zmarła kilka lat przed mężem, to było wieeele lat temu. Na grobie stoi dołożona prawie luzem tablica marmurowa z napisem "Tereniu gdybyś ty żyła mógłbym żyć wiecznie, ale okrutna ś...". Niby nic,ale widać w tym jak bardzo kochał swoją Terenię.
@kate1990: Mam swoje przemyślenia, pozwolisz, że skonfrontuję je z Twoimi:


a tu jaki wierszyk walnęli, wiocha totalna, po co

Chciałbym, żeby mój pomnik wyglądał nieszablonowo - jestem człowiekiem ze sporym poczuciem humoru, więc nawet napis: "Jeśli uważasz, że jesteś w beznadziejnej sytuacji - zamień się ze mną" uważam za zabawny :) A wierszyki - albo wena zmarłego, albo wena rodziny. W każdym razie na pewno - nie wiadomo jak grafomańskie by
@kate1990: Na cmentarzu w moim pierdziszewie jest kilka takich nagrobków z mgr inż., a pod spodem dopisek "Profesor Szkoły Średniej". Kilkadziesiąt, a nawet jeszcze kilkanaście lat temu tytuł magistra, ba, sam stopień inżyniera naprawdę coś znaczył - szczególnie jeśli żyło się w dość małej (poniżej 2 tysięcy) społeczności.
@ponury_zniwiarz: właśnie wszedłem to samo napisać
@kate1990: ogólnie kropkę stawiamy gdy skrót w mianowniku kończy się inną literą niż ostatnia:
Dr, nr, wg, mgr, inż., prof.

Jeśli skrót jest zastosowany w innej formie niż mianownik to kropkę stawiamy (bo wtedy skracamy np. słowo magistra/magistrem a nie magister) więc byłoby podałem to mgr. Kowalskiemu. Chyba że jest to kobieta to kropki nie stawiamy bo w przypadku rodzaju żeńskiego brzmiało by to: