Wpis z mikrobloga

Masz 1000 zl. Ktos Ci kradnie polowe. Jak go nazwiesz? Zlodziej. Co robi? Kradnie. Jesli dodatkowo rozda te pieniadze innym,na papierze biedniejszym od Ciebie osobom to bedzie zajmowal sie dystrybucja brudnych pieniedzy.

Masz 1000 zl. Ktos Ci mowi ze musisz oddac polowe bo tak stanowi prawo. Jak go nazwiesz? Rzad. Co robi? Sciaga podatki. Jesli dodatkowo rozda te pieniadze innym,na papierze biedniejszym od Ciebie osobom to bedzie wprowadzal zasady dzialania sprawiedliwosci spolecznej.

Zeby bylo smieszniej to ta pierwsza opcja jest tansza, szybsza i bardziej efektywna.

#4konserwy #korwin #polityka #neuropa
  • 43
@Epoche: Nie chce byc ubezpieczony i nie jestem. Tez nie chce zeby mnie ksztalcilo i tego nie robi. Nie chce zeby oferowalo tez te uslugi komukolwiek z moich pieniedzy. Co do reszty przeczytaj do czego moim zdaniem podatki sa potrzebne.
@teren: Znowu ucieklo nie. Nie place dochodowych.
Znowu ucieklo nie. Nie place dochodowych.


@PanLogik: więc pytam po raz kolejny - jakie podatki płacisz, ile one wynoszą. Bo ja sie o to zapytałem to ty odpowiadasz że nie płacisz dochodowych. Nie pytam o to jakich nie płacisz tylko jakie placisz, logiku :)
jeśli uznasz argument że chcącemu nie dzieje się krzywda jak zarabia mało i nie zmienia pracy (a to jest prawacka logika) to musisz też uznać to co ja napisałem i to co ty napisałeś o tej kobiecie. Więc jest to prawacka logika


@teren: Nie, nie jest, nikt pracownika nie przetrzymuje siłą w pracy, jeżeli mu się nie podoba faktycznie może zmienić warunki swojej pracy na inne i przede wszystkim NIKT MU
Nie, nie jest, nikt pracownika nie przetrzymuje siłą w pracy, jeżeli mu się nie podoba faktycznie może zmienić warunki swojej pracy na inne i przede wszystkim NIKT MU NIE GROZI POZBAWIENIEM WOLNOŚCI LUB MAJĄTKU JEŻELI ODEJDZIE.

Bita kobieta czy też obywatel z którego są ściągane podatki otrzymują groźby i kary za nie dostosowanie się do ich "właścicieli".

To jest ta różnica. Podatki są najzwyczajniej w świecie nie moralne. Jeżeli jakiś pomysł potrzebuje
@teren: Pytales ktore mnie wynosza 50% tego co mam i ja zgodnie z prawda odpowiedzialem ze zadne bo ja tyle w podatkach nie place. Jakie sa inne podatki i jakie sa ich stawki to sobie mozesz sprawdzic sam. To ile w nich place to moja sprawa.
@PanLogik:

Pytales ktore mnie wynosza 50% tego co mam i ja zgodnie z prawda odpowiedzialem ze zadne bo ja tyle w podatkach nie place.


Nikt tyle ni płaci, bo w Polsce nie ma takich podatków.
Myśle że nie płacisz żadnych podatków, co więcej nie wiesz nawet ile wynoszą dlatego tak uporczywie kręcisz i wymigujesz się od odpowiedzi ( ͡ ͜ʖ ͡) Opuścisz szeregi gimbazy to ci
ciebie tez nikt nie przetrzymuje na siłę w Polsce ani żadnego innego prawaka narzekającego na podatki. Nikt ci nie grozi pozbawieniem wolności ani majątku jeżeli wyjedziesz.

W przypadku tej kobiety sam powiedziałeś że ona nie chce odejść, więc zgodnie z tą prawacką logiką nie powinna dziać się jej krzywda Oczywiście ja tak nie uważam, żeby była jasność ;) to tylko wniosek dla prawaków jeśli chcą myśleć logicznie i konsekwentnie


@teren: 2
@teren: Dajmy, że zarabiam minimalną. Pracodawca płaci mi coś ponad 2000. Ja na rękę dostaję 1220zł. Jeszcze Vat wynoszący efektywnie ok. 16%. Zostaje mi 1000zł.

Dzięki Bogu jest umowa o dzieło :)
@teren: Oczywiscie ze w Polsce skumulowane w podatki wynosza ponad 50% zarobkow. Co do reszty to zle myslisz, ale tez nie dziwi mnie to po tych paru zdaniach wymienionych z toba. Lepiej kogos zwyzywac od gimbazy niz przedstawic jakies argumenty.
2 mln ludzi już z tego kraju wyjechało pomimo ryzyka związanego z wyjazdem zza granicę. Rozumiem jakby wyjechali wszyscy i został byś sam był byś zadowolony, że w końcu podatki idą tylko na ciebie?


@YouCanCallMeBillieGates: ( ͡ ͜ʖ ͡) i tobie się zdaje że wyjechali przez podatki #bekazprawakow Powyjeżdzali do krajów gdzie podatki są wyższe niż w Polsce. A co do tego co napisałem już nie
Nikt tyle ni płaci, bo w Polsce nie ma takich podatków.


@teren: Wyliczenia pi razy oko. 25% ZUS. 10% NFZ. Jeszcze jakieś 10% składki pracodawcy. Z tego co zostało 18% dochodowego. Młody jestem, to zaledwie pół pensji wydaję na życie - co jest obciążone ~15% VATem. Nie wiem ile dokładnie co do grosza mi państwo zabiera, ale na pewno więcej niż połowę.