Wpis z mikrobloga

Masz 1000 zl. Ktos Ci kradnie polowe. Jak go nazwiesz? Zlodziej. Co robi? Kradnie. Jesli dodatkowo rozda te pieniadze innym,na papierze biedniejszym od Ciebie osobom to bedzie zajmowal sie dystrybucja brudnych pieniedzy.

Masz 1000 zl. Ktos Ci mowi ze musisz oddac polowe bo tak stanowi prawo. Jak go nazwiesz? Rzad. Co robi? Sciaga podatki. Jesli dodatkowo rozda te pieniadze innym,na papierze biedniejszym od Ciebie osobom to bedzie wprowadzal zasady dzialania sprawiedliwosci spolecznej.

Zeby bylo smieszniej to ta pierwsza opcja jest tansza, szybsza i bardziej efektywna.

#4konserwy #korwin #polityka #neuropa
  • 43
@GoGoPowerRangers: na pewno nie. Przede wszystkim to co "państwo zabiera" to tylko koszty administracyjne (kilka % z wpływów z podatków, można to zresztą sprawdzić w budżecie ile wynoszą koszty urzędników).
Większość trafia do ludzi z powrotem w postaci infrastruktury której używamy, szkół, służby zdrowia, policji, emerytur, odszkodowań itp
Po drugie składki to nie podatki.
Przede wszystkim to co "państwo zabiera" to tylko koszty administracyjne


@teren: czyli mówimy o całkowicie innych rzeczach. Dla ciebie zabrać znaczy wziąć dla siebie, a dla mnie znaczy wziąć ode mnie, niezależnie od tego kto je dostanie.

Większość trafia do ludzi z powrotem


@teren: szkoda, że moje pieniądze trafiają "z powrotem" do "ludzi", a nie mnie konkretnie.

w postaci infrastruktury której używamy


@teren: ta, bo droga w Pcimiu Dolnym
@teren: Oczywisce nie doczekalem sie zrodla twoich danych. Co do tego 50% + w podatkach. Zakladamy najbardziej dla Ciebie korzystny scenariusz. Czyli 18% PIT, sredni vat 17 % + sporo innych podatkow(w tym akcyza). Byc moze przy bardzo niewielkiej konsumpcji towarow i uslug oblozonych tymi podatkami uda Ci sie zmiescic ponizej tych 50%. W praktyce jednak zdecydowana wiekszosc osob placi ponad polowe zarobkow w podatkach a to i tak przy blednym