Wpis z mikrobloga

@Ian: e tam, moim zdaniem to po prostu coś mu się nie spodobało i se poszedł, wpisz "rozłam" w internetowej Biblii i zobaczysz co ma do powiedzenia na ten temat Pismo Św. "Aa nie podoba mnie się żona to ją zostawię". Ale ogólnie to szacunek dla protestantów, bo to nie mnie oceniać, ja mylić się mogę.
  • Odpowiedz
@ProjektZ: Charles Spurgeon napisał w tym temacie ciekawe kazanie o nazwie "Zachowanie prawdziwej jedności". Pozwolę sobie wkleić kawałek z początku:

Ostatnio papież w gromki sposób nas wszystkich przeklina. Jego wypowiedzi są zgodne z jego naturą. Nie możemy oczekiwać błogosławieństwa tam, gdzie żadne błogosławieństwo nie spoczywa i jeśli rzucono na nas klątwę, to popłynął skażony zdrój ze skażonego źródła. Jest takie stare powiedzenie: Anglia nigdy nie rozwija się pomyślniej, jak właśnie
  • Odpowiedz
@szalonyjogurt: mam nadzieję, że starodawny wąż jednak przeze mnie nie przemawia. Ogólnie zgadzam się, że nie należy utrzymywać w Kościele "jedności zła, jedności zabobonów", można to zmienić. Nie wiem, nie jestem oczytany w tym temacie, to co się będę wymądrzał, to wasze święto i nie chcę go psuć.
  • Odpowiedz
@ProjektZ: Zresztą tak chciał Luter w początkowym okresie swojej działalności, nie miał wcale zamiaru dokonywać podziałów w chrześcijaństwie w czasie kiedy napisał 95 tez. Ale się nie dało.

Mam tylko pytanie teoretyczne: co jeśli Kościół protestancki, jeżeli Bóg da czas, będzie zmierzał w tą samą stronę co Kościół rzymski, który ma starszą tradycję? Co wtedy?

Trudno odpowiedzieć na to pytanie, chociażby z racji tego, że nie ma czegoś takiego jak
  • Odpowiedz
@szalonyjogurt: obaj wiemy, że najważniejszą świątynią jest człowiek, który przez prawo Ducha jest WOLNY. To jest piękne i co byśmy sobie nie reformowali czy nie w tym świecie, to Słowo i tak się wypełni, dlatego musimy kochać ludzi, tylko to nam pozostaje. Kochać, czyli pokazywać Boga, skoro On jest miłością. Tego przykazania nie może przysłonić nam budynek, czy nasze przekonania. :)
  • Odpowiedz
@ProjektZ: tak, nie spodobało mu się fałsz w kościele rzymskokatolickim, polecam poczytać tezy Lutra (sprzedaż odpustów, modlitwy do śwętych i inne niebiblijne praktyki). "Aa nie podoba mnie się żona to ją zostawię" - nic takiego nie ma w Biblii, nie wiem kto ci takich rzeczy naopowiadał. Biblia uczy, że co Bóg złączył, człowiek niech nie rozłącza.

@szalonyjogurt: Bardzo się cieszę, że cytujesz księcia kaznodziejów, Charlesa Spurgeona. :) Czemu
  • Odpowiedz