Wpis z mikrobloga

Ulicami Wrocławia, w ramach Masy Krytycznej, przejedzie dziś około 300 rowerów. Przy wzmożonym przed świętami ruchu może to spowodować dodatkowe utrudnienia.

Rowerzyści wystartują po godzinie 18 z pl. Bema. Wytyczona trasa przejazdu prowadzi następującymi ulicami: Św. Jadwigi – ul. Piaskowa – ul. Św. Katarzyny – ul. Bł. Czesława – ul. Piotra Skargi – ul. Kołłątaja – ul. Kościuszki – ul. Stawowa – ul. Piłsudskiego – ul. Podwale – ul. Legnicka – ul. Szczepińska – pl. Świętego Mikołaja – ul. Rybacka – ul. Legnicka – ul. Ruska – plac Solny – ul. Ofiar Oświęcimskich – ul. Świdnicka. Przejazd zakończy się na Rynku około godziny 19.

#wroclaw ##!$%@?
mroz3 - Ulicami Wrocławia, w ramach Masy Krytycznej, przejedzie dziś około 300 roweró...

źródło: comment_CjDTxFk28Zd0VZJJUjp8QhdgFDyQUQ1e.jpg

Pobierz
  • 27
@mroz3: Niby jak zniechęca? Ja jeżdżę samochodem do pracy parę lat i nigdy nie natrafiłem na Masę Krytyczną. Na obrazku widać, że 300 rowerów to jakieś 20-30 samochodów. Tyle przejeżdża przez skrzyżowanie na jednym cyklu. Są gdzieś filmiki z przejazdu z punktu widzenia kierowcy? Ile to minut trwa? Podejrzewam, że większym problemem są wolne autobusy czy niedzielni kierowcy w Tico niż Masa Krytyczna.
@ponton: wow to znaczy, że masa krytyczna nikomu nie przeszkadza skoro na nią nie trafiłeś! i na serio chciałbym zobaczyć na jakim cyklu świateł 300 rowerzystów przejedzie od razu
@ponton: @mroz3: Szczerze? Raz czekałem ponad 10 minut na przejściu dla pieszych, bo nie mogłem przejść przez drogę z powodu masy - jakoś w lecie to było, więc ludu sporo. Skoro jadą z obstawą i im to zajmuje tyle, to jednak nie jest to jeden cykl świateł, a raczej zdecydowanie więcej. Plus jakoś nigdy nie widziałem ich tak "skompresowanych", to zdecydowanie luźniejszy i swobodniejszy przejazd.
Także to nie jest 30