Wpis z mikrobloga

Łódzcy wykopowicze, gdzie polecilibyście rozejrzenie się za garniturami? Cena tak gdzieś do 500-600 zł. Dodam, że jestem wysoki i za "dzieciaka" zawsze był studniówkowy czy inny gimnazjalny problem z garniturem. Zrobiłem mały rekonesans po wyszukiwarce i widzę, że do ptaka niezbyt zachęcacie, prędzej port (lavard), piszecie o pawo (ale to chyba przebije moje widełki), co tam jeszcze ciekawego byście powiedzieli?

#modameska #lodz #garnitur #garnitury
  • 15
@martymcfly9: Na Twoim miejscu przeszedłbym się po Manu. Bytom, Vistula, Lavard, co innego zauważysz że ma garnitury na wystawie - sprawdź. Bardziej na Twoim miejscu patrzyłbym na jak najlepsze dopasowanie (i tak pewnie bez interwencji krawca nie będzie idealnie - ale im mniej do poprawiania tym lepiej) oraz skład - ma być z wełny, odpuść sobie modele robione z syntetyków. Ptaka sobie odpuść, chyba że chcesz mieć wygląd rodem z tej
@martymcfly9: ostatnio kupiłem w Bytomiu w Manufakturze. Jestem zadowolony - fajnie się układa, miły w dotyku bardzo dobry włoski materiał (wełna). W Ptaku mam wrażenie że jest sam odpad. Ciężko znaleźć tam coś co wyglądałoby z grubsza przyzwoicie. Moją wycieczkę tam oceniam jako czas stracony.

ma być z wełny


@Xune: W zasadzie tak, słyszałem też że w przypadku garniturów noszonych latem dopuszczalna jest mieszanka: wełna + bawełna (podobno nieco chłodniej
@duncanidaho2: Prędzej stosowałbym bawełnę do marynarek mocno nieformalnych. Na lato masz len, mieszanki z lnem albo tropiki. Natomiast na wybór jedynego (zakładam że op nosi od czasu do czasu i na jakąś okazję szuka) lepiej wybrać czystą wełnę. Jak zamierzasz mieć większa kolekcję to można śmiało kombinować z materiałami :)
@martymcfly9: zobacz sobie taką markę jak Evenemen. Produkują w Rokicinach i często można znaleźć ich garnitury w butikach w galeriach. Napewno w Manufakturze i w Galerii są (tylko nie pamiętam nazwy butiku)
@martymcfly9: Słuchaj - ja sobie szyję garnitury na miarę (bo mam trochę za dużo kilogramów) i polecam w Łodzi firmę Mago - http://www.mago-garnitury.pl/ . Prowadzi to bardzo fajna kobitka, a garnitury są naprawdę świetne (bardzo wytrzymałe)... zresztą ona nawet przeszywała garniaki dla takich marek, jak te wyżej wymienione. Ja za swój zapłaciłem 450zł i był gotowy po tygodniu.

Jak już tam wjedziesz/wejdziesz do nich pod adres, to trzeba wejść tam w