Wpis z mikrobloga

@mroz3: Ten drugi ram co wziąłeś (Crucial) ma cenę ok, chociaż CL 16 to całkiem sporo przy 2133 MHz. Nie patrzyłem na płytę, ale sprawdź czy jest na ddr3 czy na ddr4.

Ogólnie odpowiednik kingstona hyperx na ddr4 też będzie ok.

Co do karty to albo gtx 960 4GB, która o dziwo ma pełne 4 GB, ale jest znacznie słabsza, albo gtx 980 która ma już normalną moc, albo najlepiej gtx
@mroz3: R9 390 jeżeli lubisz karty od czerwonych. Twoja decyzja w zasadzie, karty są bardzo podobne wydajnościowo. Faktycznie była aferka z VRAM na 970, ale ostatecznie karta wybroniła się stosunkiem ceny do wydajności (wtedy nie było serii 3xx od AMD). ;)

@package0x01: ram od Ciebie jest prawie połowę tańszy, bo dajesz linka do 8GB, a nie 16GB. Ten z zestawu jest zupełnie w porządku, nie wiem co w nim "dziwnego".
@plnk: Tak racja, ehh to ceneo, źle pobiera dane...

@mroz3: Powinien starczyć, daj znać za ile go masz, od siebie polecam XFX.

Co do karty, nadal jestem zdania że w gtx 970 nie warto iść. Albo gtx 960, albo gtx 980 (najlepiej już dozbierać do TI), albo radeon r9 390x ;) Te nowe radki podobno nie są złe.
No i pytanie czy jest Ci potrzebne coś mocniejszego niż gtx 960.
@package0x01: mam go z 2 miesiące może, obecnego kompa z niewielkimi zmianami mam od prawie 8 lat chyba i chciałbym coś na dłużej dlatego mocniejsze wybieram choć 2200 za grafikę to już bardzo dużo :S