Wpis z mikrobloga

@SynuZMagazynu: Hehe( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak na serio to jesli panstwo ma byc sprawiedliwe wobec wszystkich obywateli to w instytucjach publicznych nie powinno byc zadnych symboli religijnych albo powinny byc wszystkie symbole wszystkich relgii (ale to by bylo bardzo lol). To i tak juz #!$%@? od tego ze mamy niby panstwo swieckie.
@PanLogik: a z jeszcze inne strony taki ateista jak ja ma wyrabane co kto gdzie ma i uwazam ze jak komus pomaga niech sobie ma w urzedzie krzyz. Jemu pomaga, ja mam #!$%@?. Tak samo jak obrazy czy tapety - ich sprawa a moze im uprzyjemniac prace. Oczywiscie jak ktos jest innej wiary tez powinien moc sobie powiesic swoj symbol. Wszystko jest ok poki nie przeszkadza i nie wplywa na innych.
@Loloman: Wiem o co Ci chodzi i generalnie mam podobne zdanie z tym ze normalnosc to rzecz wzgledna a to czy cos jest "ok poki nie przeszkadza i nie wplywa na innych" jeszcze bardziej. Wiec jednak panstwo powinno traktowac wszystkich swoich obywateli jednakowo. Wyobraz sobie co by bylo gdyby np ktos chcial powiesic w sejmie polksiezyc. Ty bys mial na to wyrabane ale juz mnostwo innych osob(zakladam ze wiekszosc) nie.
@PanLogik: Ale to ich problem.Jedynie faktycznie w sejmie bym wywalił wszelkie symbole (prawdę mówiąc krzyż ze względów tradycji i historii kompletnie nie przeszkadza i w jakimś stopniu nawet pasuje, ale szkoda się kłócić co zrobić jak ktoś będzie chciał powiesić swój symbol) - i to niezależnie czy są religijne czy nie, po prostu to nie miejsce by dekorować ściany czymkolwiek i tyle. Źle to wygląda, psuje pewną estetykę i porządek tego
@Loloman: "musi być maksymalnie neutralne dla wszystkich (ale też bez przesady z tą neutralnością)" Blad logiczny. To w koncu musi byc jak najbardziej czy nie? A to czy to sejm, szkola, czy urzad miasta nie ma znaczenia, jest to wspolna przestrzen wszystkich polakow i wszyscy musza byc traktowani jednakowo. Widziales kiedys powieszone na stale np w szkole inne symbole religijne niz krzyz? Bo ja nie. I uwierz ze gdyby chcial ktos
@PanLogik: No nie widziałem bo widać nikt nie chciał. Zresztą jakie inne symbole można by powiesić skoro jest u nas pewna jedność i nie ma imigrantów, muzułmanów itd. A jak ktoś by chciał - niech wiesza. Dlatego nie lubię demokracji - nie obchodzi mnie wola większości w sprawach rozsądnych, oczywistych itd. Jak się większosć burzy to niech się burzy bo ma prawo i tyle, nic nie zmieniać z tego powodu.
I
@Loloman: Oczywiscie, zgadzam sie ze teoretycznie jest to najlepsze rozwiazanie, dac ludzia wolnosc i jak komus sie cos nie podoba i to jego problem. Niestety dosc spora czesc spoleczenstwa jest przeczulona na punkcie religii. Wyobrazmy sobie ze uda sie w koncu zarejstrowac kosciol latajacego potwora spaghetti jego tworca i beda chcieli powiesic w sejmie swoj symbol. Gdyby w polsce byla prawdziwa wolnosc wyzniania tak jak w USA to moglby nawet istniec