Wpis z mikrobloga

Mirki, czy ktoś może polecić jakąś sensowną kamerkę do auta? Chodzi mi o taką, która w nocy faktycznie coś nagra i na której numery rejestracyjne będą czytelne. Czytałem jakieś testy, patrzyłem na opinie, ale jakoś żaden produkt konkretnie mnie nie przekonał. Budżet 250-450zł myślę że powinien być wystarczający na jakiś sensowny sprzęt?

#motoryzacja #pytanie #kamerasamochodowa
  • 17
@Leniovo: @CitroenXsara: porównując xblitz go z g1wh na nagraniach z yt w sumie nie widzę różnicy, w dzień widać w miarę spoko ale w nocy to samo - odczytać blach nie sposób. A różnica w cenie znacząca.

Zastanawiam się, czy w ogóle da się osiągnąć ten efekt którego bym chciał, tj. czytelnych tablic rejestracyjnych. Może ja po prostu szukam magicznego jednorożca?
@NocnyMarek: Nie ma szans w tym budżecie. XBLITZ Night jako tako sobie radzi, ale o tablicach radzę zapomnieć:
1. odblask od tablicy - chyba, że w mieście.
2. jakoś optyki i reszty dupereli.
@NocnyMarek Kupiłem od @hadronpl Nous NF6 i nie żałuje. Jakość bardzo dobra nagrań, w nocy wszystko ładnie widać, w dzień, kiedy słońce świeci prosto w przednią szybe też bardzo dobrze obraz jest zarejestrowany. Odezwij się, to Ci podeślę linka z filmem jak nagrywa w nocy (brudna szyba, brudne reflektory a i tak obraz żyleta)
@NocnyMarek: Używam NF6 od @hadronpl i jakość jest naprawdę dobra. Obsługa bardzo intuicyjna i łatwa. Dodatkowo wbudowany GPS tez się może przydać. W nocy nagrywa przyzwoicie, przy dobrze dobranych ustawieniach nie będzie większego problemu z odczytaniem numerów z tablic. Poza tym szeroki kąt obejmujący wszystkie pasy ruchu, pobocze i jeszcze kawał dalej.