Wpis z mikrobloga

#niepopularnaopinia #korwin

Zagłosowałbym na partię Korwin i w pełni poparł jej postulaty gdyby nie:

1. Miriam i ta ruda karyna, ogólnie cały stulejarski kult tych pań
2. Pretensjonalne, pseudo inteligentne kuce nazywających 99% ludzi na świecie lewakami
3. Jojczenie na imigrantów których jeszcze nawet nie ma
4. Prostactwo szefa partii

Zupełnie serio, zwolennicy Korwina - wiecie ile elektoratu straciliście z własnej winy? Gdyby nie te cztery punkty to uważam, że byłoby z 20% i mówię to całkiem serio.
  • 32
  • Odpowiedz
Miriam i ta ruda karyna, ogólnie cały stulejarski kult tych pań


@Wergiliusz: stuleje po raz pierwszy od dawna widzą dwie nieszpetne laski i ŁOLOLOLOLOLOLOLO majtki do wymiany

Gdyby nie te cztery punkty to byłoby z 20% i mówię to całkiem serio.


zapraszamy do .N: czeka ich baaardzo długi marsz, ale za dwie-trzy kadencje .N będzie w rządzie, i to nie na zasadzie przystawki.
  • Odpowiedz
I to ciągłe narzekanie na demokrację po każdych przegranych wyborach. Ja wiem, że większość ludzi jest głupia (w tym pewnie i ja) ale żeby polityk na głos coś takiego mówił? A potem zdziwienie, że wynik taki nie inny.
  • Odpowiedz
@Wergiliusz: Pierwsze dwa to dość niepoważne powody. Co do imigrantów to JKM ma pełną rację - polityk powinien uprzedzać fakty, przewidywać, myśleć perspektywicznie i JKM taki jest. Co do prostactwa, to nie wiem co masz na myśli, dobre maniery są wizytówką JKMa
  • Odpowiedz
@Wergiliusz: Rozumiem że tak jak w (prawdopodobnie fałszywym) cytacie przypisywanym Szczuce, wolisz przyjmować i czekać aż zaczną robić zamachy i 'wtedy się zastanowimy', zamiast działać zanim to się stanie?

I weź pod uwagę że gdyby nie potężny opór społeczeństwa to ta 'garstka' mogłaby być kilka razy liczniejsza.
  • Odpowiedz
@maciek_gi: Nie, zamierzam przyjąć bez osądzania, to są normalni ludzie. Jakby wszyscy myśleli skrajnie zapobiegawczo to nie wyszlibyśmy jeszcze z jaskiń. Najpierw komuś udowodnij że jest terrorystą, a nie oskarżasz bez pwodu, równie dobrze ja móógłbym nazwać Cię np. gwałcicielem.

Nie mogłaby być kilka razy liczniejsza, ponieważ nasz kraj miał przyjąć określoną liczbę uchodźców i przyjmie ją.
  • Odpowiedz
@Wergiliusz: Większość krajów UE ma lepsze lub gorsze wywiady i kontrwywiady. Ale nie przypominam sobie, aby któryś z nich przeoczył kilkumiesięczne podsłuchiwanie praktycznie całego rządu i nie był w stanie złapać sprawców. Czy ktokolwiek wierzy że te służby będą w stanie skutecznie oddzielić uchodźców od terrorystów?

Nie mogłaby być kilka razy liczniejsza, ponieważ nasz kraj miał przyjąć określoną liczbę uchodźców i przyjmie ją.

Wzór do wyliczania ilości przyjętych osób jak
  • Odpowiedz
@maciek_gi: Rzeczywiście, asymilacja tych ludzi będzie wielkim problemem dla Polski i czymś zupełnie dla niej nowym, ale to nie znaczy że mamy się teraz migać od obowiązku jaki spadł na Europę. Jesteśmy pełnoprawnym członkiem EU i po prostu musimy ich przyjąć, tak jak przyjęliśmy miliardy euro na drogi i inne rzeczy ;) Po prostu to że będzie trudno nie zmienia faktu, że trzeba.

Nie do końca rozumiem do czego konkretnie
  • Odpowiedz
@Wergiliusz: Nie będzie niczym nowym bo przyjęliśmy 80k Czeczenów, ale integracja idzie słabo bo ośrodki dla uchodźców to najczęściej poradzieckie koszary na różnych zadupiach. Ludzie tam siedzą, kiszą się w swoim własnym sosie i mogą się radykalizować. Od lat słyszy się o różnych tarciach np. w Łomży. Powinniśmy zacząć od reformy tego systemu, aby byli bardziej rozproszeni - wtedy siłą rzeczy będą się lepiej integrować (tak przez wiele lat robili
  • Odpowiedz
Do 38 milionowego kraju ma przyjść garstka ludzi z innego kraju i ktokolwiek uważa to za wielki problem dla mnie jest demagogiem


@Wergiliusz: Mamy na razie 7k z puli 56k bodajże. Za kilka miesięcy rozdzielają kolejne 64k. Ocenia się jednak że do Niemiec do końca roku dostanie się 1mln ludzi !!!!!!. Ile z tego przypadnie Polsce ? Uważasz że w Polsce nie ma problemów z mniejszością cygańską ? - ile
  • Odpowiedz
@Wergiliusz: można powiedzieć "kochać się" , ale można również mówić "ruchać się". Partia Korwin woli to drugie. Nie potrafią dotrzeć do wyborcy spoza ich wąskiego kręgu zainteresowań. Korwin nigdy nie przekona do siebie robola, pielęgniarki albo rolnika. On może skupić wokół siebie jedynie studenciaków i stuleje. Poglądy to jedno , a ich przekazywanie to drugie. Co do imigrantów to z góry wiedziałem, że to strzał w stopę i jeszcze bardziej
  • Odpowiedz