Wpis z mikrobloga

Czy Korwin powinien wziąć dotacje z budżetu?
Jasne! odpowiadają zgodnym chórem wujów kuce.
Tymczasem gdzieś w odległej Galaktyce...

Tyle, że ja takich metod nie znoszę (są one zresztą zakazane przez Program UPR!) - i, podobnie jak śp.Kajetan Koźmian, poemat „Konrad Wallenrod” uważam za najbardziej szkodliwą książkę, pochwalającą zdradę i podstęp, promującą zasadę „Cel uświęca środki”.
My, konserwatyści, tego nie dopuszczamy.

i taki koment filarem programu JKM są zasady a nie efektywność. Panowie bowiem są zwolennikami zasady „cel uświęca środki” czyli nie ważne czy się kradnie, zabija, gwałci itd. ważne by efektownie zaspokajać Panów potrzeby np. pomocy wspominanym bezrobotnym. Zasadą KORWINa jest to, że nie ważne czy ktoś jest bogaty, biedny, chudy, gruby, kobietą, mężczyzną, głupi czy mądry, każdemu należy się wolność i nie wolno nikomu np. zabierać pieniędzy by pomagać bezrobotnym, czyli zaspokajać własnych potrzeb pomocy określonym grupom, w tym przypadku wspomnianym wcześniej bezrobotnym.
.
AH JAK KISNĘ :)

#korwin #polityka #wybory #heheszki
gulamin - Czy Korwin powinien wziąć dotacje z budżetu?
Jasne! odpowiadają zgodnym ch...

źródło: comment_2NXQeZy0ahjqfJd9KrNvftwzjmZRhrHj.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gulamin: Nie manipuluj tylko przytaczaj cały kontekst wypowiedzi JKM. Sprawa nie dotyczyła dotacji, a przywłaszczenia partyjnej kasy przez Bolesława Witczaka.

Pełny kontekst:

Wystąpiłem z UPR – ale nie mam zamiaru prowadzić wojny zUPRem. Być może strategia p.Prezesa Bolesława Witczaka jest słuszna: brać w łapę jak ONI, to może ONI pozwolą nawet to i owo powiedzieć w telewizji i dzięki temu lepiej rozpropagować wartości konserwatywno-liberalne? Być może p.Witczak, jak Konrad Wallenrod: tylko po to wziął pieniądze partyjne by taki właśnie cel osiągnąć?
Tyle, że ja takich metod nie znoszę (są one zresztą zakazane przez Program UPR!) - i, podobnie jak śp.Kajetan Koźmian, poemat „Konrad Wallenrod” uważam za najbardziej szkodliwą książkę, pochwalającą zdradę i podstęp, promującą zasadę „Cel
  • Odpowiedz
@Kaczypawlak Kukiz. No właśnie o to chodzi że nie bardzo opłaca rezygnować z czegoś za co juz sie zaplacilo. Tak samo partiom "antysystemowym" trudno bedzie walczyc z "systemem" bez pieniedzy.. @gulamin Oczywiście inna sprawa to zapisy, czy tam deklaracje że sie hajsu nie weźmie a robi sie co innego..
  • Odpowiedz
@Kaczypawlak odnioslem sie jedynie do Twojej wypowiedzi ze spoilera odnosnie Kukiza. Oczywiście Twoj punkt widzenia jest jak najbardziej trafny. Nie sledzilem jego działań w kampanii także sie nie wypowiem jak to bylo z jej finansowaniem.
  • Odpowiedz
odnioslem sie jedynie do Twojej wypowiedzi ze spoilera odnosnie Kukiza.


@FelGODrag: Właśnie nie wiedziałem o kogo Ci chodzi.

Nie sledzilem jego działań w kampanii także sie nie wypowiem jak to bylo z jej finansowaniem.


@FelGODrag: Ja też, ja tylko wiedziałem o bajzlu na listach;]
  • Odpowiedz
No ale to Korwin uważał, że nie należy pobierać dotacji żeby się od nich uzależniać


@stjimmy: PO czy Petru byli przeciwni finansowaniu partii z budżetu, a kasę i tak chętnie wezmą( ͡º ͜ʖ͡º)

  • Odpowiedz