Wpis z mikrobloga

#wybory #korwin

Biedny Przemo dx

Moi Drodzy, chciałbym Wam serdecznie podziękować za ostatnie cztery lata i za ostatnie miesiące ciężkiej pracy! W tych wyborach udało nam się pozyskać w okręgu o 9857 więcej wyborców niż w wyborach prezydenckich, to przyrost o 76 procent! Dostaliśmy też w tym okręgu o 5794 głosów więcej niż w wyborach do Parlamentu Europejskiego, Coraz więcej ludzi w nas wierzy i popiera nasz program.

Niestety, mimo tego gigantycznego wzrostu poparcia, nie udało mi się obronić mandatu poselskiego. Jednaj jestem optymistą - walczymy dalej. Musieliśmy w tych wyborach konkurować z ludźmi o zbliżonych do nas poglądach z komitetów, które nie miały szans na mandaty. Gdyby wyborcy którzy oddali głosy na komitety Zbigniewa Stonogi, Grzegorza Brauna i KNP zagłosowali na nas, mielibyśmy reprezentację w Sejmie.

Musieliśmy też walczyć o głosy z wolnościowcami, konserwatywnymi liberałami i republikanami na innych listach. Weszli do sejmu ludzie o takich poglądach zarówno z listy PiS jak i od Pawła Kukiza. Walczyliśmy też o głosy z wyborców kreującym się na wolnorynkowca Ryszardem Petru.

Do boju wystawiliśmy dziewięciuset ludzi: najmłodszy pod względem średniej wieku komitet. Praktycznie nie mieliśmy pieniędzy, na kampanię wydaliśmy kilka a nawet kilkadziesiąt razy mniej razy mniej pieniędzy niż konkurujące z nami komitety! Byliśmy dyskryminowani przez media - zarówno prywatne jak publiczne. Te drugie prowadziły wręcz dezinformacyjną kampanię propagandową przeciw nam, posiłkując się sfingowanymi sondażami (ostatni sondaż Wiadomości TVP podany przed ciszą wyborczą dawał nam 3,7% poparcia...).

Pomimo tych wszystkich czynników uzyskaliśmy ponad trzysta tysięcy nowych wyborców! To dzięki Wam, Waszemu zaangażowaniu i bardzo za to dziękuję.

Kilka godzin temu Krzysztof Bosak napisał na twitterze, że gdy w 2013 roku chciałem odejść z PiS to radził mi bym został i dziś byłbym czołową twarzą od gospodarki w zwycięskiej partii. To bardzo prawdopodobne. Ale wyszedłem z PiS by przyśpieszyć zmiany w Polsce, które są konieczne, a które ma na swoich sztandarach Partia KORWiN.

Liczę, że po tych doświadczeniach będziecie nadal z nami, że jeszcze bardziej się zaangażujecie, że zapiszcie się do partii, do młodzieżówki, będziecie nas wspierać pracą, radą i pieniędzmi, Musimy zbudować silny ruch społeczno-polityczny, zakorzeniony w każdej gminie, ruch na miarę węgierskiego Fideszu. To wymaga dalszej pracy, konsekwencji, wysiłku. Rzeczy dobre i piękne wymagają ciężkiej pracy i wyrzeczeń. Ja jestem do nich gotów i leczę na Was. I jeszcze raz wszystkim dziękuję za wielki wysiłek! Odzyskamy Polskę, nie damy się z niej wypchnąć za granicę. Będzie dumna i bogata, dla nas i naszych dzieci.
  • 21
@stekelenburg2: jak pamiętam to byłeś głównym krzykaczem przeciwko wiplerowi gdy pobili go policjanci, próbowałeś go krytykować pomimo ujawnienia nagrań, więc nie dziwota że będziesz trzepał na widok jego nieszczęścia, co on ci zrobił to nie wiem
@ediz4: W tym którym obwinia wszystkich dookoła za niepowodzenie w kampanii wyborczej.
"partia która nic sobą nie reprezentuje" - to już moja ocena partii KORWiN, podtrzymuję ją i myślę że jestem w stanie to obronić.
@neoster: a ja tego nie pamiętam, żebym był głownym krzykaczem, ale bekę z niego cisnąłem.

gdy pobili go policjanci

Próbę przemycenia swojej narracji oceniam na 2/10.

będziesz trzepał na widok jego nieszczęścia, co on ci zrobił to nie wiem

Trzepał może nie będę, ale jestem zadowolony, że nie wejdzie. Nie lubię go za jego postawę polityczną w życiu. Za to np., że przyszedł do Korwina poczekać aż JKM wykituje i przejąć
Gdyby wyborcy którzy oddali głosy na komitety Zbigniewa Stonogi, Grzegorza Brauna i KNP zagłosowali na nas, mielibyśmy reprezentację w Sejmie.


Przecież to było pewne i głośno poruszane, że jedyna szansa na wejście do Sejmu partii Korwina to konsolidacja tzw. antysystemowców. Kukiz się wyłamał, trudno, ale trzeba było z resztą ugrupowań stworzyć wspólną listę. No, ale oczywiście kuce zaczęli już biadolić o różnicach programowych, że musi być spójna ideowo lista bla bla. No