Wpis z mikrobloga

@Czekoladowa_:

Mam wrażenie, że pytasz nie o źródła prawa konstytucyjnego (bo tu źródłem jest Konstytucja, generalnie), ale o konstytucyjne źródła prawa, czyli źródła powszechnie obowiązującego prawa wymienione w Konstytucji. Na mocy art. 87 Konstytucji RP są to odpowiednio:

- Konstytucja RP

- ustawy

- ratyfikowane umowy międzynarodowe

- rozporządzenia

- akty prawa miejscowego
(np. uchwała Rady Gminy dot. gospodarki odpadami).

To jest standardowa odpowiedź na to pytanie. Kolejność jest ważna,
@Farquart: Piszę tak, bo temat pracy zaliczeniowej brzmi "Źródła prawa konstytucyjnego w Wielkiej Brytanii - porównanie ze źródłami polskiego prawa konstytucyjnego.". Ale Tobie w tym temacie ufam bezgranicznie, BAAARDZO dziękuję <3
@Czekoladowa_: myślę ,że panowie wyżej się dopytują o co Ci chodzi bo tak jak pisze Lord zadałaś nieprecyzyjnie pytanie a nie dlatego ,że są "bardzo kompetentni :D " -_-

Edit: teraz pełny temat Twojej pracy zaliczeniowej zmienia postać rzeczy całkowicie. Na 99% chodzi o kwestię ,że w UK nie ma de facto spisanego prawa konstytucyjnego w takiej postaci jak u nas - jedna Ustawa zasadnicza.
@Czekoladowa_:

Tak do końca to mi nie ufaj, bo ja też nie wiem o co chodziło autorowi ;) Myślę, że chodzi właśnie o to, głównie pewnie w kontekście tego, że w Jukeju nie mają sformalizowanej konstytucji.

A wiesz, istotne jest to o tyle, że "prawo konstytucyjne" to jest po prostu dział prawa (i przedmiot na studiach), poświęcony nauce o Konstytucji i okolicach. Więc źródła prawa konstytucyjnego to mogą być równie dobrze
@Czekoladowa_: łatwiej się jednak odpowiada gdy ktoś ma pojęcie o co pyta. Lord też zgadywał na podstawie tego co próbujesz przekazać ;> . Niestety tak dziś wyglądają studia i ich zaliczanie.
@Czekoladowa_:

Hmmm. Dopytaj Czeko, bo chyba jednak @ostr: ma rację. Tym bardziej, że obu nam skojarzyło się z brakiem Konstytucji w UK ;)

A o mojej odpowiedzi zapomnij, bo ona jest dobra, ale na inne pytanie... a tak się rozpisałem, buuu ;(

Serio, @ostr ma rację. Prawidłowa dpowiedź będzie brzmiała: w Polsce mamy Konstytucję (i np. wyroki Trybunału Konstytucyjnego?), a w Jukej wszystko "rozproszone", opiera się na common law i
@Czekoladowa_: :o gdzie Ty hejt widzisz Czekolada wtf o.O ? Skomentowałem wyżej tylko pisanie pod adresem osób , które się chciały dopytać o co pytasz tekstów "bardzo kompetentni ;]" . A to ,że Ty widzisz w tym coś więcej i coś osobistego to cóż Ci poradzę.