Wpis z mikrobloga

@Primusek: Póki co Łódź ma bodajże dobre oceny wszelakich agencji ratingowych więc aż tak źle nie jest. W innych miastach takie zmiany jak są w Łodzi postępowały od 10-15 lat, w Łodzi dopiero teraz to jest rozpoczęte. No i też jak by nie patrzeć każda inwestycja nie tylko zabiera kasę ale daje nowe miejsca pracy, rozrywki itp.. Takie NCŁ będzie wręcz magnesem dla inwestorów. Już teraz 2 biurowce się budują a
@PlonacaZyrafa: Jasne, że szału nie ma. Póki co kamienice były remontowane po jednej, teraz program będzie remontował każdą kamienice w danym kwartale. Dopiero przy tym będą widoczne zmiany. 2-3 lata i centrum Łodzi będzie reprezentacyjne w PL. Chyba w żadnym innym mieście nie ma tylu pałacy, bogatych w zdobienia kamienic itd. co w Łodzi.
@Primusek: Dobra z mojej strony eot bo to nie ma sensu. Ty mówisz, że Łódź jest #!$%@? i w każdym innym mieście są remonty na miarę ncł czy tam remontów kwartałów. Elo.
@PlonacaZyrafa: Sam projekt przesiadkowego dworca był dobry. Wykonanie niestety gorsze ale fakt faktem poprawi się komfort mpk. Za sukcesje zapłaciło państwo a nie Łódź więc kij z tym (ale i tak dotacja dla nich to jakaś parodia). Menelstwo chyba już jest wysiedlane przy remontach pytanie tylko gdzie.
Za sukcesje zapłaciło państwo


@epll: Powaga? Byłem przekonany, że to prywatna inwestycja i zastanawiałem się, jak ktoś mógł mieć kasę na coś co ma gwarancję bycia niewypałem. Teraz wszystko jasne.

Przesiadkowy dworzec nie jest zły. Ale jakim kosztem! Paraliż miasta na taki okres czasu i za taką kasę żeby rozszerzyć deptak i dodać daszek? Po prostu zysk z tego jest totalnie niewspółmierny do rozmiaru inwestycji.
Przesiadkowy dworzec nie jest zły. Ale jakim kosztem! Paraliż miasta na taki okres czasu i za taką kasę żeby rozszerzyć deptak i dodać daszek? Po prostu zysk z tego jest totalnie niewspółmierny do rozmiaru inwestycji.


@PlonacaZyrafa: Serio uważasz, że paraliż był spowodowany budową dworca, czy tylko sobie jaja robisz?
@PlonacaZyrafa: Tak. Znaczy jasne nie dostali całej kwoty od państwa. Dostali kilka milionów (mniej niż 10 bodajże) od ministerstwa zabytków czy coś w tym stylu. Skończę film to znajdę artykuł.

Sama trasa WZ powinna mieć tunel od źródliska do wam. Obecnie praktycznie nic to nie zmienia. Jedynie dworzec jest na plus według mnie :C No ale mpk będzie miało lepiej więc w sumie czemu nie :D
@PlonacaZyrafa:

W 2008 roku fabrykę zrównano z powierzchnią ziemi. Był to zwiastun rozpoczynającej się budowy Sukcesji. Inwestycja otrzymała 8 mln zł dotacji z urzędu marszałkowskiego na "rewitalizację obiektów pofabrycznych". Za jej realizacją stoją łódzki przedsiębiorca Krzysztof Apostolidis i Fabryka Biznesu. Początkowo zakładano, że pierwsi klienci pojawią się w na przełomie 2012 i 2013 roku. Start opóźnił się o trzy lata.

Cały tekst: http://lodz.wyborcza.pl/lodz/1,35153,18906019,sukcesja-otwarcie-jednej-z-najwiekszych-inwestycji-ostatnich.html#ixzz3pW8R1ay0
@chrzanu180: A czym innym? W sensie przebudowa trasy WZ.
@epll: Dzieki. I tak mnie to szokuje. Na Radwanskiej nie mogla sie utrzymac jedna kawiarnia, Port swieci pustkami. Studenci sa za biedni na takie atrakcje i tego miejsca nie utrzymaja, a kto inny tam bedzie chodzil?