Wpis z mikrobloga

Czemu moderacja to skasowała?
http://www.wykop.pl/link/2821493/komorowski-dal-pewnemu-panu-280-tys-zl-odprawy/
Na miłość boską dowiedzcie się czym jest cisza wyborcza.

http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/komorowski-dal-mu-280-000-zl-odprawy_711601.html - ukazało się to również w wersji papierowej - dzisiaj!
https://twitter.com/sjastrzebowski/status/657815490895704064 - tu dziś pisze o tym naczelny superaka.

Powtarzam, to nie jest łamanie ciszy wyborczej, chyba, że @moderacja ma swoją definicję ciszy. Cisza wyborcza wg Państwowej Komisji Wyborczej:

W okresie tym zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej, w tym zwoływanie zgromadzeń, organizowanie pochodów i manifestacji, wygłaszanie przemówień oraz rozpowszechnianie materiałów wyborczych.

W trakcie trwania ciszy wyborczej zabronione jest także podawanie do publicznej wiadomości wyników przedwyborczych badań (sondaży) opinii publicznej dotyczących przewidywanych zachowań wyborczych i wyników wyborów oraz wyników sondaży wyborczych przeprowadzanych w dniu głosowania.


Ludzie, opamiętajcie się w tej swojej poprawności politycznej.

#moderacja #moderacjacontent #polityka #wtf #4konserwy #neuropa #ciszawyborcza #wybory
  • 39
  • Odpowiedz
@Tamerlan:
wystarczy mi avatar, po wyborach będę go wreszcie mógł zmienić.
I co masz na myśli mówiąc swoja teorię na ten temat?
Teoria to teza jeszcze nieudowodniona lub nieznajdująca potwierdzenia w praktyce a ja mówię o faktach
  • Odpowiedz
@M1r14mSh4d3: Pewnie jakiś nadgorliwy moderator zareagował na zgłoszenie kogoś takiego jak np. Tamerlan, który zdążył zakopać jako: "treść nieodpowiednia" i od razu przyleciał tu ze swoimi mądrościami typu "usuń konto". Taki poziom dyskusji :)
  • Odpowiedz
Teoria to teza jeszcze nieudowodniona lub nieznajdująca potwierdzenia w praktyce a ja mówię o faktach


@zielonek1000: Tak, pewnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

wystarczy mi avatar,


@zielonek1000: Ustawiony przed wyborami. To jest ta stara już istniejąca treść. Ale skoro twierdzisz, że inne już istniejące można repostować śmiało...
  • Odpowiedz
@Tamerlan: Widzisz tam gdzieś ad personam?

Uważam, że odpowiedź typu "usuń konto jak się nie podoba" to słaba argumentacja i to do Twojej wypowiedzi i jej poziomu, a nie do Ciebie się odnosiłem. To powinno być jasne.

@neib1: Zgłaszanie rzeczy niełamiących ciszy wyborczej jako treści nieodpowiednich (jeżeli to cisza była powodem zgłoszenia)? Co kto lubi, ale nie masz się czym chwalić, bo definicja ciszy wyborczej jest jasna i
  • Odpowiedz
śmiało można pisać


@rpawelek: Tu już decyzję podejmują ludzie wyznaczeni bezpośrednio lub pośrednio przez właściciela tego miejsca, więc zgodnie z jego życzeniem.
  • Odpowiedz
Uważam, że odpowiedź typu "usuń konto jak się nie podoba" to słaba argumentacja


@rpawelek: Była i inna, czego nie byłeś łaskaw zauważyć. A co do tego czy słaba: niestety, skoro komuś nie podoba się funkcjonowanie jakiegoś portalu to po co ma z niego korzystać? Niech zasugeruje odpowiednie zmiany na kontakcie albo ... usunie konto.

Also odniosłeś się do mojej osoby, ale skoro tego nie widzisz, to nie będę kimś takim
  • Odpowiedz
@Tamerlan: Uważasz za ad personam napisanie, że zgłosił to ktoś taki jak np. Ty. Przecież napisałeś, że słusznie usunięto znalezisko. Tym kimś takim (osobą o podobnych poglądach w tej sprawie) okazał się @neib1.
Jesteś chyba zbyt wrażliwy na swoim punkcie (mam nadzieję, że to Cię nie obraża) i widzisz ad personam tam gdzie tylko pojawi się Twój nick.

Argumentacja jest słaba, bo dość złożoną funkcjonalność portalu sprowadza do jednej decyzji jednego z moderatorów i sugeruje od razu skrajne rozwiązanie.
Tobie przecież też nie wszystko się tu podoba, choćby, niektórzy użytkownicy a jednak ze względu na to, że nie dostają oni banów nie
  • Odpowiedz
Tobie przecież też nie wszystko się tu podoba, choćby, niektórzy użytkownicy a jednak ze względu na to, że nie dostają oni banów nie usuwasz swojego konta?


@rpawelek: Bo mogę ich sobie zczarnolistować właśnie dzięki twórcom portalu.

Jesteś chyba zbyt wrażliwy na swoim punkcie (mam nadzieję, że to Cię nie obraża) i widzisz ad personam tam gdzie tylko pojawi się Twój
  • Odpowiedz
@rpawelek: To znalezisko ściśle wpasowuje się w przypychankę partyjną. Przy każdych wyborach jest grupa ludzi, która próbuje sprawdzać granice przepisu o naruszeniu ciszy wyborczej. Tym razem argumentem jest to, że prezydent już nie należy do partii. Gówno nie argument za przeproszeniem, bo z jedną jest ściśle związany. Co dziwnego w tym, że moderatorzy zamiast konsultować się przy każdym usunięciu znaleziska z prawnikami usuwają na wszelki wypadek?
Co roku tak jest
  • Odpowiedz
@Tamerlan:

Bo mogę ich sobie zczarnolistować właśnie dzięki twórcom portalu.


Widzisz, a autor może sobie napisać post, Ty znalazłeś jedno rozwiązanie na to co Ci się nie podoba (nie usuwając przy tym konta), a autor tego wątku znalazł inny
  • Odpowiedz
@rpawelek: A jakby, a jakby, a jakby.
Co roku jest to samo. Co roku szukanie granic tego co jeszcze można, a czego już nie można, żeby pozować na ofiarę. Jak dzieci w gimbazie.
  • Odpowiedz
do dyskusji na tamten temat wracać nie chcemy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@rpawelek: Dlatego ją uciąłem ( ͡º ͜ʖ͡º)

a autor tego wątku znalazł inny :)


@rpawelek: Bo ja wiem... Tylko odwołanie od decyzji moderatora jest w tym wypadku rozwiązaniem jako takim.
  • Odpowiedz
@neib1: To nie jest szukanie granic. Te są ustalone na agitacji wyborczej, w tym zwoływaniu zgromadzeń, organizowanie pochodów i manifestacji, wygłaszaniu przemówień oraz rozpowszechnianiu materiałów wyborczych. I na publikacji sondaży.

Nie są ustalone na braku możliwości powiedzenia czegokolwiek o jakimkolwiek polityku :)
Granicy szuka również zgłaszający, czyż nie?
  • Odpowiedz