Wpis z mikrobloga

Mirki, jakieś wskazówki, jak skutecznie przeprowadzać ankiety w terenie z ludźmi (w mieście) tak, aby z chęcią brali w nich udział? Nie spełniam punktu 1) "Bądź długonogą blondyną z dużymi cyckami" więc bardziej muszę postawić na dobrą gadkę :P

Ankieta krótka, na tablecie, 5 pytań z czego 4 'tak/nie' jednak trzeba podać dane kontaktowe na końcu.

Głównie chodzi mi o pierwsze wypowiadane zdanie, zauważyłem, ze na pewno "Dzień dobry, czy mógłbym Panu/Pani zająć dwie minutki?" oraz "Cześć, czy miałbyś może chwilkę?" ma wyższą skuteczność nad "Dzień dobry, przeprowadzam ankiety, czy... (...)" bo ludzi od razu reagują 'sorry ale spieszę się'.

#marketing #pracbaza #rozwojosobisty #nlp
  • 10
@Vonsatch: Trochę powąchałam tej branży i najlepiej jeśli masz jakieś choćby małe prezenciki. Podejrzewam jednak, że skoro ankieta krótka, to i ankiet dużo, więc o tyle prezencików będzie ciężko.
W firmie, o którą się otarłam stawka za ankietę ( ale długą ) była tak atrakcyjna, że opłacało się czasem zachęcić kogoś jakimś gratisem, długopisem chociażby i nadal było się bardzo na swoim.

W Twoim przypadku chyba zaczynałabym od tego, czy ten
A co do danych kontaktowych mówiłam po prostu, że firma sprawdza moją pracę i kontaktuje się z wybranymi osobami. Zwykle nie było problemów. :)


@Wredna_pomarancza: pracuję dla agencji pracy, firma po prostu kontaktuje się z ankietowanymi proponując pracę dla określonej przez nich branży ;)
@Wredna_pomarancza: Z prezentami to zwykła zasada wzajemności, więc może @Vonsatch: mógłby zacząć od komplementu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja bym zaczął od dzień dobry i zadania pierwszego pytania: "co pan myśli o..." i jakiegoś argumentu ",bo szukam odpowiednich ludzi".
Ale nie wiem jakie tam masz pytania; łatwiej by było, gdybyś to podał.

PS. Kiedyś nawet chciałem spróbować robić ankiety, bo jestem ciekaw jakby mi to poszło.
Ale nie wiem jakie tam masz pytania; łatwiej by było, gdybyś to podał.


@tler: w sumie.

1) Czy posiadasz aktualnie status studenta? Tak/nie
2) Czy jesteś aktualnie gdzieś zatrudniony? Tak/nie
3) Jak branża by Cię interesowała? (opisowo)
4) Jakie godziny pracy by Cię interesowały? (rano/wieczór/elastycznie)
5) Czy zgadasz się, aby agencja skontaktowała się z Tobą, gdy znajdzie odpowiednią ofertę? (TAK - tutaj jedyna odpowiedź, bo bez tego nie zaakceptuję ankiety)

i
@Vonsatch: Przy studentach może po prostu powiedz: "pytam, bo zapisuję w jakiej branży studenci chcą teraz pracować"; "dwa pytania i ew. może też będę miał pracę w tej branży"; "świetnie, dzięki, podaj telefon, to zadzwonimy, jeśli będzie coś ciekawego w tej pracy" ("zadzwonimy jednorazowo z ciekawą pracą"). 5 pytanie będzie w domyśle przy poprzednim pytaniu, więc po prostu zaznaczasz - nikt Cię nie nagrywa;)
To mi wpadło do głowy z wiedzy
@Vonsatch: Kiedyś koleżanka handlowiec nauczyła mnie, że jeśli chcesz coś sprzedać musisz zacząć od pytania, na które człowiek odpowie twierdząco.

Tu na przykład: "czy chciałby pan/pani czerpać więcej korzyści z pracy, albo zdobyć bardziej satysfakcjonującą pracę?"
Ja raczej się nie takie rzeczy nie łapię, ale podobno ludzie odpowiadają, że tak i po części są twoi.
Może to też jakiś sposób?

@tler: Robiłam kiedyś 20-minutową ankietę o czyszczeniu sedesu. Co prawda