Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirkówny, czy ktoś z Was samodzielnie (np. przy pomocy kursów online) uczy/uczył się języków? Konkretnie chodzi mi o norweski i hiszpański. A jeśli nie to może polecicie jakąś szkołę językową w #krakow? #naukajezykow

Dodatkowo, jak oceniacie łatwość w uczeniu się powyższych języków porównując je np. do nauki angielskiego?
  • 11
@ManolaOla: uczyłem się hiszpańskiego samodzielnie, 4 miesiące temu się przerzuciłem na rosyjski, nie do końca w oparciu o kursy, bo one przydały mi się głównie na początku, ale niemniej jednak bez niczyjej pomocy.

Gramatyka hiszpańska jest o wiele trudniejsza niż angielska, ze względu na konieczność zapamiętania końcówek czasowników, do tego dochodzi subjuntivo, który w angielskim występuje w formie szczątkowej, a w hiszpańskim jest używane normalnie. Poza tym słownictwo wydaje mi się,
@elemen_tum: Na tym chomiku jest i książka i nagrania?
@sizzla: @JaDamian: Przede wszystkim jak zacząć i jaki tryb obrać. Czy np. 30-60 minut dziennie samodzielnego wkuwania z programami, książkami, jakimiś nagraniami itd. jest w stanie mnie czegoś nauczyć? Damian, jakieś konkretne książki, ogarniałeś sam samiutki? :D