Wpis z mikrobloga

@zyyx: Próbuje większość które znajdę w internecie, nie robię raczej własnych pędzli. Większość z nich powtarza się w różnych *.abr, najlepiej pobrać kilka zestawów i poeksperymentować. Najważniejsze ułatwienie przy malowaniu takiej pracy to korzystanie z "clipping mask". Tworzysz pędzlem bazowy kształt np pagórka lub drzewa o jednolitym kolorze a potem nanosisz na niego dowolny odcień i teksturę nie martwiąc się potem o tło czy inne elementy w scenie.
  • Odpowiedz
@Apokryf: Ciężko mi się zebrać żeby usiąść do nowych aplikacji, bawiłem się trochę w Artrage ale interface mi nie leżał, photoshop mi w zupełności wystarcza. Jeszcze kilka lat wstecz nie znałem się w ogóle na rysunku i malowaniu, robiłem natomiast animacje w 3DS max i AE. Cisnę rysunek bo nadal najbardziej zależy mi na robieniu krótkich metraży a mając fundament łatwiej mi będzie później realizować storyboard'y, malować tła czy projektować
d.....n - @Apokryf: Ciężko mi się zebrać żeby usiąść do nowych aplikacji, bawiłem się...
  • Odpowiedz
@demen: Pierwsze co mi przychodzi do głowy, to bajki. Czemu nie zaczniesz robić bajek.
Nie wiem czemu, ale jakoś te starsze bajki, w moich oczach zawsze były lepsze niż te nowe. Może chodzi o technikę wykonania, a może dla tego że kiedyś ludzie wkładali w to więcej serca, bo przecież teraz robi się dla pieniędzy.
Ta bajka jest super:
Liberator19 - @demen: Pierwsze co mi przychodzi do głowy, to bajki. Czemu nie zacznie...
  • Odpowiedz