Wpis z mikrobloga

Kto daje i zabiera... jakieś 10 lat temu oddałem mojemu koledze z klasy masę płyt z grami, akurat wtedy dostał komputer nowy, to niech chłopak ma i gra w dobre tytuły. Niedawno przypomniałem sobie o tych płytach i postanowiłem się zapytać czy jeszcze je posiada. I #!$%@? ma sporą część, wróciły do mnie. Nie wiem ile, ze sto sztuk, pewnie drugie tyle gdzieś jeszcze leży. Gry z CDA, covercd z: CDA, SS, Clicka, ŚGK, Play, IO (o tej gazecie chyba nikt nie pamięta), KŚG, trafiły się też PCgamer i PCaction. Urrrrwa oryginalny dełus ex z CDA, ruski tłok mojego kochanego Screamera 4x4. Magia.

#komputery #retrocomputing #cdaction #grykomputerowe #gry
G.....y - Kto daje i zabiera... jakieś 10 lat temu oddałem mojemu koledze z klasy mas...

źródło: comment_yvpHchoCwuZBndKcUfbsHJxoMbLU8KsP.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@Pawu1on: Z tego co pamiętam to była normalnej grubości gazeta (przynajmniej na początku jak wychodziła), tylko nie wyróżniała się niczym szczególnym. Te szwabskie PC-Action sprzedawali z tekturką, pakowali tam po 7-8 płyt z demami i sprzedawali po kilkanaście pln.

@manieczek007: to już jest klasyk opór, ciężko dorwać te demo dyski :<
  • Odpowiedz
@Gummy: @Pawu1on: I/O chyba pod koniec też wydawali na tekturce, bo mam i normalne czasopismo, i właśnie taką tekturkę - nie jestem tylko pewien, czy czasem płyty z tej tekturki nie były kiedyś wydawane razem z normalnym czasopismem, a potem jeszcze próbowali pozbyć się płyt właśnie w ten sposób.
  • Odpowiedz
@Adrian_: po tym co piszesz cos mi świta, ale jak przez mgle. tyle lat juz minęło, ponad dekada. ale najlepsze jest to, ze do tej pory po zdjęciach w internetach potrafię sobie przypomnieć większość numerów CDA które mialem. jesli nie po okładce to po pudełku z płytami :)
  • Odpowiedz