Wpis z mikrobloga

Goddag Miraski!
Wybieram się w przyszłym tygodniu do #dania, w związku z tym nauczyłam się diety duńskiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Przeglądnęłam mapy, poczytałam o zwyczajach, o ludziach... No właśnie! Prawie nic o nich nie wiadomo. Więcej o Duńczykach dowiedziałam się czytając "Lot ćmy", niż znalazłam w internecie. Ale to nie jest rzecz, która mnie najbardziej martwi.
Zaczynam! Przejrzałam całą encyklopedię metalu i stwierdzam iż w tym pięknym kraju nie ma żadnego dobrego zespołu #metal, #deathmetal, #hardmetal, #punkrock a nawet #rock itd. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Może Wy, drogie Miraski, znacie jakąkolwiek kapelę?
  • 11
@azgag: Znam Volbeat. Co do ich jakości - temat jest kontrowersyjny ;) Pierwsze 2, może 3 płyty nawet mi się podobały. Ostatnia natomiast, to straszny badziew. No i jest jeszcze Mercyful Fate / King Diamond.
Nihility - @azgag: Znam Volbeat. Co do ich jakości - temat jest kontrowersyjny ;) Pie...
@azgag: Bardzo popularny jest zespol Red Warszawa. Cos jak nasz Kazik czy Kult.
Natomiast zespol nie ma nic wspolnego z Polska czy Warszawa. Po prostu taka se nazwe wymyslili.

No i witamy w Danii. Pogoda Cie nie zachwyci ale jak lupisz piwo to sie odnajdziesz :) Polecam Mikkeler, Soernes Olbar, Ørsted Ølbar czy WarPigs w zaleznosci w ktorej czesci miasta bedziesz :)
@azgag: nie wiem jakie możliwości podróży będziesz mieć, ale w odległości 120km masz Aarhus, 2 największe miasto w Danii :) podobno warte zobaczenia (ja nie dotarłam do niego :P), ale nawet małe miejscowości w Danii mają swój urok :)
@azgag: A. Sorry myslalem ze w Kopie bedziesz ;) To ja wspominalem puby w Kopenhadze. Ale to w sklepie zawsze mozesz kupic Jacobsena albo przynajmniej Semper Ardens. To sa takie lepsze serie piw z browaru Carlsberg :)
@rivui: będąc w Danii pół roku umilałem sobie wieczory piwem niespecjalnie dostępnym w Polsce - Tuborgiem, po powrocie próbowałem pojawiających się czasami partii, ale ani te, ani ściągnięte z Niemiec nie przypominały w smaku wersji sprzedawanej w Danii... A może to autosugestia i wszystkie smakują wszędzie tak samo?