Wpis z mikrobloga

#neuropa

O cholera chyba widziałem już wszystko
http://www.wykop.pl/link/2817045/gigantyczny-skandal-na-konkursie-chopinowskim/

Główna wykopu o konkursie Chopinowskim! tego jeszcze nie było - ten rynsztok pełen doniesień z fakt.pl i se.pl zabiera się za recenzje wydarzenia z kategorii "kultura wyższa" :) Kopalnia beki lvl 9000 :)

Zacznijmy od tego - w jakim stylu jest ten news? Oczywiście w stylu neowykopowym tzn. musi być słowo skandal (dla stylu neowykopowego charakterystyczne są też określenia masakra, oranie...). Koniecznie dużo wykrzykników:

Ogromny, międzynarodowy skandal na konkursie Chopinowskim!!!


:)

Na czym polega problem?

To co się dzisiaj stało na koncercie Chopinowskim, jest skandalem na skalę międzynarodową. Koncert galowy trwa od godziny 19:00. Mimo to, do godziny 21:00 NIE ZAGRAŁ ŻADEN Z LAUREATÓW.


Po pierwsze, nie jest skandalem.

Po drugie, nie koncert galowy - a gala i pierwszy koncert laureatów. Powiecie - żadna różnica. Oczywiście, że nie. Różnica jest istotna ;) Gala i pierwszy koncert - to jest takie wydarzenie. Dlatego, że najpierw jest gala, a dopiero później jest koncert. Dla każdego kto nie bywa na stronie głównej wypoku, a bywa na takich imprezach - rzecz oczywista jak fakt, że smokingu nie zakłada się na obiad u cioci :) Jeśli ktoś nie chce brać udziału w gali - dziś i jutro są już powtarzane same koncerty laureatów.

Po trzecie, to będzie mocno szokujące - tak jest na każdym konkursie. To nie jest pierwszy i ostatni raz. Z racji specyfiki tej imprezy prawdopodobnie większość oburzonych nie pamięta żadnego innego konkursu ;)

Po czwarte, cieszą takie teksty:

Widzowie przyszli posłuchać muzyki Chopina wykonywanej przez najlepszych pianistów świata a nie p?@$%$#enia inwestorów. Wyszedł bym po 15 minutach i zarządał zwrotu niemałych przecież pieniędzy za bilet. Ch%! inwestorom (nie sponsorom) w dupę.


Jak widać typowy bywalec typowych imprez w filharmonii :) Ludzie czy wy nie macie najmniejszego poczucia obciachu? :) Wychodzicie czasami z piwnicy? :)
  • 25
@Jason_L_McCabe: jak Ty chcesz się przez 2 godziny lansować na gali, to się lansuj. Dziwne natomiast, że przeszkadza Ci to, że komuś takie coś się nie podoba i chciałby wreszcie usłyszeć to, po co przyszedł bez 2h wstępu. Widziałeś pewnie galę rozdania Oscarów - da się to zrobić przecież w sposób przyzwoity i niezbyt nudny.
jak Ty chcesz się przez 2 godziny lansować na gali, to się lansuj.


@beniamin-k: nie chce, skąd pomysł, że chce?

Dziwne natomiast, że przeszkadza Ci to, że komuś takie coś się nie podoba


@beniamin-k: nie przeszkadza mi to, że komuś się to nie podoba

i chciałby wreszcie usłyszeć to, po co przyszedł bez 2h wstępu


@beniamin-k: nie wiem czy nie jest to daremny trud, ale:
- znaleziska nie robiła
@Jason_L_McCabe: przedstawiasz siebie, jako znawcę, eksperta, wielokrotnego uczestnika takich wydarzeń, stąd wniosek, że to lubisz, co wydaje się całkiem logiczne. (chyba, że po prostu lubisz się wymądrzać i pisać truizmy). PO drugie - owszem - przeszkadza Ci to, że się komuś nie podoba, nie masz co zaprzeczać, bo napisałeś to wprost. Przeszkadza na tyle, że napisałeś posta. Po trzecie - aż przeczytałem posty pod tym wpisem do którego się odnosisz -
Mi również, podobnie jak jemu, nie podobałoby się, jeżeli przez 2 godziny trwającego 6 godzin wyjścia do filharmonii, obserwowałbym gadające głowy.


@beniamin-k: wiesz, że żaden z was nie był na tym 6 godzinnym wyjściu do filharmonii? :)

Konkurs Chopinowski w tym roku


@beniamin-k: nom, nie to co rok temu ;/

że nie tylko "znawcy" oraz "koneserzy" się nim zainteresowali, przecież taki chyba był cel organizatorów, nieprawdaż?


@beniamin-k: jak się
@Jason_L_McCabe: czyli jednak mędrkujesz i się wymądrzasz... specjalnym znawcą być nie trzeba, żeby wiedzieć, że co 5 lat się odbywa konkurs, rozumiem, że dowiedziałeś się o tym przedwczoraj i teraz starasz się sprawdzić, czy wszyscy wiedzą? Uspokoję Cię - wszyscy wiedzą, więc nie staraj się wymądrzać już, bo to słabo wygląda. Po 2 godzinach w filharmonii bolał mnie tyłek, uszy i żal za straconym czasem, ale nie przeszkadza mi to rozumieć
czyli jednak mędrkujesz i się wymądrzasz... specjalnym znawcą być nie trzeba, żeby wiedzieć, że co 5 lat się odbywa konkurs, rozumiem, że dowiedziałeś się o tym przedwczoraj i teraz starasz się sprawdzić, czy wszyscy wiedzą?


@beniamin-k: tak, w zasadzie po to ten cały wpis ;)

Uspokoję Cię - wszyscy wiedzą, więc nie staraj się wymądrzać już, bo to słabo wygląda


@beniamin-k: ale jakie jest to zabawne! :)

ale nie przeszkadza
@Jason_L_McCabe: Nie mówię o tym - kto ma rację - ale o tym, że skoro tyle osób uznało to za skandal, to może jest to informacja zwrotna do organizatorów. Nie masz pojęcia jacy ludzie wykopali tamten news - ale już podejrzewasz, że są to miłośnicy Faktu - nie wiem skąd masz takie informacje. A to, że nie było ich tam - co to ma za znaczenie? Ludzie zrobili "wykop" i Ty
ale o tym, że skoro tyle osób uznało to za skandal, to może jest to informacja zwrotna do organizatorów

A to, że nie było ich tam - co to ma za znaczenie?


@beniamin-k: czy Ty czytasz to co napisałeś? Jakie to ma znaczenie? Elementarne. Bo jaka to jest informacja dla organizatorów, że 1000 wykopków nie jest zadowolona z imprezy, na której nie była, na którą nie kupiła biletów etc.

Dla kogo
Nie masz pojęcia jacy ludzie wykopali tamten news


@beniamin-k: Ja wiem jacy ludzie to wykopali, ci sami którzy wykopali fałszywe znalezisko jakoby mirek został najechany przez ABW za zrobienie gry o Komorowskim, ci sami którzy notorycznie dają się nabrać inne sfałszowane znaleziska.

ale o tym, że skoro tyle osób uznało to za skandal

Tyle to znaczy ile? Jacy ludzie? Ci co byli na gali czy ci co sobie ubzdurali, że to
@ostr: dokładnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) 1000 wystarczy na bokserki, tyle samo na zdjęcia z Marsa, podobną liczbę plusów otrzymuje przełomowe badanie w sprawie wirusa HPV - na tej podstawie nic nie wywnioskujesz kim są plusujący ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@beniamin-k: nie przeglądałem 1098 osób, wielu z nich nie musiałem przeglądać bo doskonale wiem co wykopują - jak się człowiek zagalopował w kilka takich znalezisk to widzi te same "gęby" :)

co nie zmienia faktu, że dalej najzabawniejszą tezą wypoku 2015 pozostaje:

ale o tym, że skoro tyle osób uznało to za skandal, to może jest to informacja zwrotna do organizatorów


Teraz też uważam, że zasady organizowania konkursu Chopinowskiego powinna określać