Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś odpowie, bo chyba nie kumam. Wziąłem kalkulator do ręki i liczby "prawie z dupy", zapomniałem pewnie o vatach i tak dalej, no ale jedziemy.

ilu Polaków zapłaci podatek 75%, tym samym - ile osób w Polsce zarabia powyżej pół miliona złotych? (czyli 41 tysięcy miesięcznie)

Ile kosztuje wprowadzenie i obsługa takiego progu podatkowego? (zmiana prawa, druk ustaw, druk podręczników dla księgowych, zmiana oprogramowania i tak dalej)

Ile kosztuje kontrola, ściganie i powstrzymywanie ludzi tyle zarabiających przed ukrywaniem lub kreatywnym księgowaniem takiego dochodu?

Jak wysoki będzie przychód z takiego podatku? Jakie będą z niego korzyści (poza propagandowymi)?

Tak na szybko znalazłem, że zarabiających koło 20 tysięcy miesięcznie jest ok. 15 tys. osób w naszym kraju (malutka miejscowość trzy razy mniejsza od Chojnic), zakładam czysto teoretycznie, że zarabiających 2x więcej jest powiedzmy 5 tysięcy osób. Zysk z nich roczny to będzie minimum 1 milion 875 złotych. Co za niesamowity przychód z podatku!

Przypominam, że 1km autostrady w Polsce kosztuje ~40 milionów złotych.

Szkody związane z wizerunkiem, koszty uzyskania tego przychodu, urzednicy zatrudnieni do prześladowania bogatych, procesy, zmiana prawa, całą machina legislacyjna gratis.

Lewacy, czy Wam nie jest głupio? Czy Wy nie widzicie, że Wam mózg uszami i dziurawą dupą już kompletnie wypłynął?

#bekazlewactwa #4konserwy #razem #partiarazem #zandberg #neuropa #petru #polityka i tak dalej te gównotagi
  • 22
@uirapuru: chcesz powiedzieć, że Razem jest jedyną partią chcącą zmieniać prawo podatkowe? inne partie nie wygenerują kosztów przez ciebie wymienionych?