Wpis z mikrobloga

Hej mirki, chcę zrobić małe #chwalesie i #kryptoreklamujo (no dobra, niemałe bo mi płacą za to... ale jeszcze o tym nie wiedzą :D).

Parę dni temu (w czwartek i piątek) zamówiłem u @Reggy i @SwiatBaterii kolejno powerbanka Xiaomi Mi 10000mAh oraz Xiaomi Piston v3. W obu przypadkach muszę pochwalić czas dostawy i podejście swoiłem się z nimi

To moje pierwsze produkty Xiaomiego i na początku miałem małe uprzedzenia, gdy je chwalili, bo to teoretycznie "chińszczyzna", ale jakby to Radek Kotarski powiedział - nic bardziej mylnego.

Paczuszka od @Reggy z powerbankiem który mi poleciał przyszła z wieloma niespodziankami, które widać tutaj (uwaga spoilery :D):

http://i.imgur.com/qNkHe6r.jpg

( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) rozwala system (poznałem nawet technikę ich powstawania :D), usb-micro-usb-adapter w cholerę się przydaje. Bateryjki malutkie się przydały (miało ich nie być, ale @Reggy złe kupił i uznał że może mi się przydadzą :D). Przerobiłem trochę starą lampkę górniczą i teraz świeci w niej diodka led na nie :D. Przyda się, gdy prądu zabraknie.

Powerbank wręcz wyborny. Wygląda solidnie, ładuje solidnie - na obrazku próbowałem nim ładować papieża dołączonego do paczki o #2137 i chyba się udało, bo ładnie świeci odbijając światło (#wykopobrazapapieza). 2000mah na wyjściu to jest coś, wcześniej ładowałem kablem 1000mah, po drodze z długim kablem je gubiło ze względu na dużą rezystancję. Kondomik też w porządku, do teraz go zdejmuję i zakładam ciągle (nie na siebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)), bo nie wiem czy lepiej w nim, bo bezpieczniej czy bez bo ładniej :D. Kodzik-zdrapka legitności xaiomiego wszedł. Jedyne co na +- to ciągle miga przy ładowaniu ostatnia dioda, a przy odłączeniu 4 (coś chyba jak z fonem i magiczne 99%). Poza tym super. Nie ogarniam trochę przycisku na nim, bo ma symbol ON/OFF, a służy tylko wyświetlaniu stanu baterii.

Ocena: 9.5/10

Słuchawki dokanałowe wyborne od @SwiatBaterii są wyborne. Wyszło taniej niż na alledrogo, bo jeszcze mi dali fajny mały rabacik ( ͡ ͜ʖ ͡) i dostawa free. Także nieźle zapakowane i również przyszły szybko w takim fajnym pudeleczku, któremu dziadowskie Apple może pozazdrościć. Plasticzek (ten jasnoszary) jest cudowny. Jeju, to jest chyba najprzyjemniejszy materiał sztuczny jaki kiedykolwiek trzymałem w ręce (poza folią bąbelkową oczywiście). Chciałbym mieć z tego obudowę do telefonu.

http://i.imgur.com/gKom0IL.jpg

Efekt mikrofonowy mały i musiałem się wystarać aby go uzyskać, wygodne bardzo - o dziwo tutaj korzystam z małych gąbek, wcześniej miałem duże - w zestawie pod tym fajnym plasticzkiem są dodatkowo 3 pary. Mikrofonu spodziewałem się średniego (patrząc po recenzjach z neta), a się bardzo pozytywnie "antyzawiodłem", gdyż ładnie zbiera i jest czysto. Zdziwiłem się, bo jest to pierwszy mikrofon który zbiera mój głos jak jest - na PC wszelkie słuchawkowe mikrofony strasznie mi podwyższały głos i nawet znajomi twierdzili że brzmię przez neta jak kastrat, stąd używam programiku co mi na bieżąco zmienia trochę głos. Tutaj tego nie trzeba. Idealnie. Bass na początku uznałem za średni, ale gdy odkryłem przy ich testowaniu funkcję "Ton" przy equalizerze appki Poweramp i podbiłem sobie basa do 3/5 przy "Till of collapse" Eminema (albo innych). Ło urwa. Tony średnie przy np. "see you again" lekko z tyłu, ale pozytywnie brzmią. Ciepłe brzmienie, ale nie przeszkadza. Wysokie tony wyborne - ("Heart of Courage" od Two Steps From Hell, czy Numb od Linkin Parku). Jakby orkiestra przy mnie grała. Ogólnie słuchawki sprawiają wrażenie bardzo solidnych, brzmią lepiej niż się spodziewałem po dokanałowych. Wykonanie ich sprawia wrażenie solidnych - oplot (podobno z kevlaru, ale nie wiem na ile to prawda) oraz metalowe wstawki są OK. Jak się szura potencjometrem podczas nagrywania micro wychodzi bardzo fajny efekt. Można z tego dobre mixtape i sample robić. Dodatkowo mała guma przy jacku pozytywna, bo poprzednie samsungowe tam się złamały, bo kabel się zginał, a tu jest to utrudnione. Jedyny mały minus to sam potecjometr - trochę ciężko wyczuć przyciski i mógłby być z 5cm wyżej.

Ocena 9.5/10.

A na koniec: T̶r̶a̶n̶s̶a̶k̶c̶j̶a̶ ̶p̶r̶z̶e̶b̶i̶e̶g̶ł̶a̶ ̶p̶o̶m̶y̶ś̶l̶n̶i̶e̶.̶ ̶P̶o̶l̶e̶c̶a̶m̶. Eee... Polecam tych a̶l̶l̶e̶g̶.̶.̶. Mirkowiczów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dzięki za "transakcje" jeszcze raz. Oswoiłem się ze sprzętem (moje pierwsze xiaomi) i nazwanie tego chińszczyzną to jak nazwanie mieszkańca Sosnowca Polakiem.

Całość to takie małe cebuladeals (boję się użyć tagu, za dużo osób go obserwuje :D). Wyszło taniej o 50zł niż w sklepach/alledrogo :D

#xiaomi #powerbank #reklama #kryptoreklama #niepopularnaopinia

Ha, zacząłem pisać o 21:11, a akurat skończyłem o #2137 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 6
@SwiatBaterii: muszę się chyba przejść na wydział chemii u mnie na polibudzie i się ich spytam czy wiedzą co to jest za materiał i potem zlecę jakiejś firmie zrobienie z tego materiału (drukarka 3d?) poduszkę, długopis, kocyk i obudowę na fona :)
@kodijak: miałem dokanałowe sony ericcsony ze starego w910i, samsungowe z galaxy s3 lte, jakieś chyba brainwatzy, no-name za 20zl, skullcandy albo soundmagic jakieś (nie pamiętam już które) i te brzmią najlepiej. Zwłaszcza po podpiciu basu w equalzierze. Czuć że żyją.

Na pewno nie będą brzmieć jak nauszne, ale dają radę :)

A #papieza obrazajo, obrazajo ( ͡° ͜ʖ ͡°)