Wpis z mikrobloga

Mirki, ciągle mam dylemat, mianowicie robić wiosną kat A, czy kupić najpierw 125cm? Dodam, że motocykl ma mi słuzyć na weekendowe przejażdżki wokół komina, ewentualnie na trasę około 40km. Co myślicie?
Edit, jedyne doświadczenia z dwoma kołami to kilka razy skuter ;)
#motocykle #125cc #bojowka125cc
  • 38
  • Odpowiedz
@tomkkoo: idź na kurs, ja nie poszedlem jak mogłem i musze sie bujać do przyszłego roku. Jeśli będziesz sie czuł dobrze na moto, to nie ważne czy 125, czy 500. Byle byś miał prawko i spokojnie z zimna głowa wszystkiego sie nauczysz.
  • Odpowiedz
@tomkkoo: chłopaku, ja bym robił od razu "A" i nie bawił się w 125ki. Ale bardzo istotna kwestia - jaki typ moto Cię interesuje? Sporty? Crossiwo? Większe enduro? Supermoto? Potem wybierając moto tutaj trzeba zacząć temat a nie skupiać się na pojemności. Przykładowo, możesz kupić sobie Hondę FMX (taki supermoto/funbike) co ma fajny silnik 650 ccm i 38 KM, jest spokojna i wybaczy dużo. A możesz też kupić tylko trochę
  • Odpowiedz
@tomkkoo: miałem podobna sytuacje jak Ty. Kupiłem Yamahe YBR 125 i na niej uczę sie jezdzic. Przez ten sezon zrobiłem ok. 1500km i wydaje mi sie ze dopiero teraz moge sie zapisać na kurs A. Fajnie tak pojeździć na mniejszym moto i poćwiczyć jazdę. To tez określi czy w ogóle Cie interesuje takie hobby.
  • Odpowiedz
  • 0
@enjoi: A które to "pierdoły" wymagane na egzaminie nie przydają się w późniejszej jeździe na 2oo? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Według mnie jednak wszystkie te umiejętności potrzebne do wykonania zadań wykorzystuje się później na co dzień.
  • Odpowiedz
@Czarface: trzeba mierzyć siły na zamiary, a jak ktoś chce erłana, to niech sobie kupi tego erłana. Nie ma też jednej dobrej drogi rozwoju - jeden będzie miał dystans do swoich umiejętności na erłanie, a drugi się rozpieprzy na tej R3, która mówisz, że nie rozsmaruje na drodze.
Nie trzeba mieć dużej pojemności, a jak piszesz zbytnia pewność siebie i brak umiejętności może na 125 wyrzucić z zakrętu i skończyć
  • Odpowiedz
  • 0
@Czarface: #!$%@?. fz6, xj6, sv650, er6n, z750 jakos te wszystkie motocykle sa polecane na 1 moto (nawet przez profesjonalne pisma) takze o co masz.ból dupy? ktos jest #!$%@? to i sie na 125 zabije jak nie ogarnie. ale powyzsze sprzęty NIE SA AGRESYWNE i nie porownuj ich do sportow. Bo fz6 nie ma startu do sporta ze wzgledu na zestrojenie i pozycje. Sporty nie sa latwe do opanowania przez taka,
  • Odpowiedz
  • 0
@Czarface: ale sv wybacza bledy.. wspomniane wyzej moto tez. sporty nie wybaczaja, sam sie obracam w środowisku gdzie kazdy z nas ma przynajmniej 9 lat doswiadczenia.. :P
  • Odpowiedz