Wpis z mikrobloga

Mireczki spod tagu #programowanie powiedzcie mi ile czasu zajełoby mi opanowanie trudnej sztuki programowania. Czy dałbym rade przed ukończeniem 18?(zostały mi 2 lata) Wpadł mi do głowy taki plan żeby zacząć uczyć się programować, po to żeby możliwie jak najszybciej znaleźć prace i się usamodzielnić. Wiem, że to brzmi jak jakiś szczeniacki plan osoby która jeszcze w ogóle nie posiada wiedzy życiowej ale właśnie dlatego pytam was o zdanie.(w końcu dużo jest samouków którzy od razu po liceum rozpoczynają prace)
  • 21
@gaily: O 15 k słyszałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) . A tak na serio to nie napalam sie za bardzo na kase na razie bo po prostu mysle sobie, ze dobrze byłoby zacząć coś robić w tym wieku a nie potem lamentowac ze olaboga nie ma pracy po studiach
@gaily: A czy każdy musi interesować się pracą? Przecież mnóstwo osób, np. robotnicy magazynierzy etc. pracują stricte celem zarobku, nie bo lubią.
Programowanie na polskie warunki daje dobre pieniądze, więc dlaczego się nie kształcić w tym kierunku nawet tego nie lubiąc?
Takie jest moje zdanie.
@mireczek2: Posta sobie cel - stworzyć stronę www, stworzyć grę, komunikator internetowy, cokolwiek praktycznego i zacznij szukać informacji jak to zrobić. To najszybszy sposób nauki. Jak ogarniesz w ten sposób podstawy to potem możesz to zacząć szlifować książkami itp.
@mafiozorek: Nie wyobrażam sobie siebie robiąc czegoś czego nie lubię. Pracowałem tak parę miesięcy na studiach w branży tsl. Kasa była całkiem porządna, ale po prostu nie chciało mi się do tej pracy chodzić i obecnie robię coś może i mniej płatnego na tą chwilę, ale czas o wiele przyjemniej leci. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mireczek2: Teraz bez żartów! Bez problemu w rok jesteś w stanie złapać pierwszą pracę, pytanie tylko czy Ci się faktycznie będzie chciało siedzieć w piwnicy i walić po klawiaturze. Mimo wszystko trzeba sporo cierpliwości żeby to ogarnąć. Możesz zacząć od postawienia linuxa jakiegoś - prawie wszędzie na tym systemie będziesz pracował, powodzenia!
Nauka programowania tylko dla kasy zawsze konczy sie zle. Ponieważ jest to cos co bardzo się zmienia i trzeba uczyć się cały czas. Jeśli motywacją są tylko pieniądze, to lepiej naucz się wykańczania mieszkań, dobrego fachowca trudno znaleźć.