Wpis z mikrobloga

WarGame Red Dragon, taki zajebisty RTS, przecież lubisz to zagraj, mówili. 3h spędzone na kampanii, którą przechodzę po raz dziesiąty, bo wystarczy mi plus minus 30 minut, żeby ją przegrać na najniższym poziomie trudności, chcę moje 20zł za ten gniot spowrotem. Twórcy tworząc koło na nowo tak, że ten RTS nie ma nic wspólnego z żadnym innym, nie wpadli na to, żeby dać #!$%@? jakiś samouczek. Na nic nie wpadli. Chcesz wezwać artylerię, otwierasz menu jednostek i #!$%@?, nie ma #!$%@? żadnego opisu. Masz #!$%@? nazwy pojazdów. Po #!$%@? napisać "transporter wojskowy" jak można napisać "MTLB - U " i #!$%@? się. Nie wiesz co to? To se odpal #!$%@?ą wikipedię. Jednostka opisana miliardem niezrozumiałych statystyk, a nie wiadomo czym to #!$%@? w ogóle jest. No ja #!$%@?, po kilku godzinach nie mam ani jednego pomysłu jak w to się gra. Mapę przesuwa się kursorami. Myszka? Mysz jest dla #!$%@? leszczy. Twórcy słyszeli, że w Starcrafta się gra na klawiaturze i też chyba chcieli zrobić taką grę. #!$%@?, nie wyszło. Nic nie wyszło. Na mapie globalnej przeciwnik ma jeden znacznik armii (coś w stylu Total Wara), my atakujemy sześcioma, po czym, minutę później (#!$%@?Ą MINUTĘ! Dokładnie to minuta i 40 sekund) pojawia się ekran, że totalna porażka, bo albo zostaliśmy #!$%@? jak barszcz, albo wróg przejął wszystkie punkty. Najniższy poziom trudności #!$%@?. Gra w żaden sposób nie mówi o #!$%@? w niej chodzi i jak w nią grać. Nagrałem się trochę w RTS, a jedyne co w tym gównie umiem zrobić to odpalić grę na Steamie, potem już nie ma nic, co przypominałoby chociaż trochę jakiegokolwiek RTSa w jakiego grałem. 2\10 omijajcie ten shit.

#bqpowarecenzja
  • 6
@BQP: #!$%@? Hipolicie. To że ty nie umiesz w jakąś grę grać nie oznacza że jest ona zła. Znajomość sprzętu w tej grze wymaga wiedzy średnio zainteresowanego wojskiem licealisty. Te inne RTS-y w które grałeś to raczej zręcznościówki. W WGRD masz wręcz symulację pola bitwy. Gra jest niesamowita i wymaga doświadczenia i myślenia. Szarża czołgami na przeciwnika który zdąrzył rozstawić PPK w mieście to średni pomysł ale jak wcześniej ostrzelasz miasto
@GeraltRedhammer: Ale ja bym chciał w to zagrać, no ale...

@1Jurko:

Znajomość sprzętu w tej grze wymaga wiedzy średnio zainteresowanego wojskiem licealisty


Moja znajomość sprzętu kończy się na tym, że wiem, że czołg ma gąsienice. Prosty podział na kategorię i krótki opis by wystarczył. Poza tym, jak się w to nauczyć grać, jeżeli najdłuższa moja bitwa trwała trochę ponad 3 minuty? Bo komputer zdobył wszystkie punkty.
@BQP: Nikt nie mówił że gra jest łatwa. Polecam do nauki Youtube. Tam goście wstawiają nagrane przejścia całych kampanii.
Gra z mega bazą całego sprzętu i do tego dająca czas na zastanowienie się to nieśmiertelna seria Steel Panthers
Tu do pobrania
Darmowa, ponadczasowa gra.
@1Jurko: dla mnie im bardziej gra skomplikowana tym lepiej, prawie zawsze gram na najwyższych poziomach trudności, ale gra musi odpowiednio wprowadzać nowe elementy. Wargame tego nie robi dlatego jest kiepski. Jest to w sumie jedyna tak kiepsko zbalansowana gra jaką znam. Szkoda, mogli stworzyć coś wyjątkowego.