Wpis z mikrobloga

@alkan: jeszcze nie, ale zmierzają w dobrym kierunku
a jeszcze nie o bazują na majątkach zbudowanych w okresie dzikiego kapitalizmu i niewolnictwa (przypomnieć ci w jakim kraju w latach 50 - 60 jeszcze była segregacja rasowa?)
przypomnieć ci które kraje są byłymi koloniami?
przypomnieć ci które kraje zatapiają się w multikulturaliźmie?
@hesar: W Europie zachodniej nigdy nie było dzikiego kapitalizmu. Był tylko w USA, które są też do dzisiaj najbardziej liberalne, choć nie przekłada się to na komfort życia obywateli - np. długość życia w Polsce i USA są porównywalne. Natomiast różnica między nami a resztą Europy jest już bardzo wyraźna - oczywiście na naszą niekorzyść. Co do kolonii - nie cała Europa zachodnia miała kolonie, zresztą to i tak już jest
@alkan: o #!$%@?, ale jebłem
porównujesz nas, kraj który przez ostatnie ponad 200 lat był wolny około 40 lat, do krajów które ostatnie 80 lat poświęciły na budowanie dobrobytu? nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale ZSRR i Niemcy wybiły nam masę najlepszych jednostek i wytransferowały niesamowite ilości majątku
co do kolonii - nie wszystkie kraje miały kolonie (choć znaczna większość) ale wszystkie czerpały benefity z handlu i taniej siły roboczej
porównujesz nas, kraj który przez ostatnie ponad 200 lat był wolny około 40 lat, do krajów które ostatnie 80 lat poświęciły na budowanie dobrobytu?

co do zmierzania w złym kierunku to oczywiście mam na myśli całokształt utrata tożsamości narodowej, masakryczne zadłużanie się państw narodowych, spadek świadomości społeczeństw, wzrastający konsumpcjonizm jako jedyna wartość


@hesar: Nie zrozumiałeś mojego argumentu. Pokazuję, że w najbardziej rozwiniętych krajach (jakkolwiek by do tego stanu nie doszły i