Wpis z mikrobloga

Halo mircy, pytanie dotyczace pracy :

W skrócie, jestem zatrudniony na umowę o pracę w korporacji.
Miejsce wykonywania pracy na umowie to miasto XYZ, lecz zostalem wyslany na szkolenie do placowki ZXY na tydzień.

Wszystko by bylo okej tylko ze moje tygodniowe szkolenie dobieglo konca pod koniec wrzesnia.
Nie dostalem zadnego aneksu do umowy ze zmiana miejsca pracy, a z dnia na dzien dowiaduje sie ze mam w placowce ZXY zostac docelowo, na stałe.

Pracuje w ZXY a premia leci mi z placowki XYZ, no bo tam jestem zatrudniony, takze mega nie fair sprawa i ogolnie dojazd dalej i nikt mnie nie pytal o zdanie, jak i nie mam wykazanej delegacji.
Rozumiem ze szkolenie to szkolenie, musialem jechac, ale szkolenie sie skonczylo.

Moge cos z tym fantem zrobic prawnie ?
Podac pracodawce czy cos ?
Cokolwiek ?

Dodam tylko ze placowka do ktorej zostalem wydelegowany jest w tym samym miescie co placowka w ktorej jestem zatrudniony.

Z gory dzieki.
#prawo #korporacje #pomocy #januszebiznesu #niewiemjaktootagowac
  • 5
@mjeziersky: proponuję najpierw pogadać z pracodawcą i zapytać, dlaczego zostałeś przeniesiony. Może się dogadacie i wrócisz tam, gdzie powinieneś być.
Prawnie możesz rozwiązać umowę "normalnie", tj. z okresem wypowiedzenia. Ty nie musisz podawać przyczyny wypowiedzenia.
Jeżeli w umowie masz zapisane, że pracujesz w tej konkretnej placówce, to powinieneś dostać wypowiedzenie warunków umowy o pracę (przy umowie na czas nieokreślony powinna być przyczyna wypowiedzenia), chyba że oddelegowanie nie jest właśnie dłuższe niż
@mjeziersky: z tego co piszesz masz określone miejsce pracy jedynie na konkretne miasto i szkolenie jest w tym samym mieście więc nie doszło do zmiany warunków pracy i płacy (a do nich zalicza się miejsce pracy). Jak sie wskazuje w literaturze "Jeżeli rodzaj pracy i miejsce jej świadczenia zostały w umowie o pracę określone w sposób ogólny, to utrzymanie się w granicach wyznaczonych takim określeniem oznacza, że nie mamy do czynienia