Wpis z mikrobloga

@edgar_k:
@Krankola: Długo nie, przeczytałem kodeks, rozporządzenie ws znaków i trochę testów.
Zachowania pierwszej pomocy i dziecka nie ma w przepisach. Uznałem że lepiej poczekać na apteczkę niż opatrywać nie wiadomo jak skażoną odzieżą. Za mało informacji w pytaniu na temat stanu odzieży, czy ktoś już pobiegł po apteczkę.

a inne pytanie - zdjęcie na którym facet po meeega szerokim chodniku prowadzi wózek i obok, po prawej stroniedziecko na rowerze(trzyma
opatrywać nie wiadomo jak skażoną odzieżą


@ButtHurtAlert: Skażoną odzieża? Pytanie się dzialo w elektrowni atomowej czy co?

Czy mam w takiej sytuacji nadal zachowywać szczególną ostrożność


@ButtHurtAlert: widzisz, znowu praktyka - jako kierowca z latami doświadczenia wiem, że ZAWSZE przy rowerzyście, cokolwiek by nie robił, trzeba miec szczególna ostrożnośc, bo to na drodze idioci.
@Krankola: 30zl +opłatą manipulacyjna
@edgar_k: Jak widzę że zarzygsna/zakrwawiona odzież to przecież jej nie użyje, chyba że tętnica rozwalona. Oddaje krew i wiem jak łatwo się zarazić wirusami przez nią. A kalkulujac lepiej miec HIV i opatrzona lekko krwawiącą ranę, czy upuszczone 100ml i czysta gazę na ranie?
co do rowerzysty - myślałem że chca mnie podpuscic, co maja w zwyczaju.

Normalnie bym się inaczej zachowywał, ale tu nie mogę,
@jawor44: Nie się czy wiesz, ale skoro oddycha to nie trzeba udrażniać dróg oddechowych.

Polecam pójść na szkolenie, albo trochę poczytać, bo ruszaniem osoby z urazem kręgosłupa narobisz jej sporo krzywdy, a nawet doprowadzisz do śmierci.
@ButtHurtAlert: 1. Ja to rozumiem tak, że widzisz go z zewnątrz i wydaje się, że oddycha (a może coś tam próbuje oddychać i harczy). A póki tego nie sprawdzisz - a pozycja na zdjęciu uniemożliwia sprawdzenie tego - to się nie dowiesz.
2. Właściwie przy każdym wypadku drogowym podejrzewasz uraz kręgosłupa.
3. Nikt ci nie każe od razu go ewakuować z samochodu, możesz sprawdzić czy oddycha i mu trzymać nieruchomo głowę.
@ButtHurtAlert: jest za mało informacji w pytaniu, więc musisz działać tak jak na kursie pierwszej pomocy.
Jak oddycha w tempie 1 oddech na 10 sekund to co zrobisz?
Jak oddycha bardzo płytko to co zrobisz?
Nie jesteś doktorem Housem, nie masz stawiać diagnozy tylko robić to co było na kursie. Specjalnie się dąży do tego, by było jak najmniej informacji do zapamiętania, żeby nie zastanawiać się niepotrzebnie jak masz się zachować