Wpis z mikrobloga

Pierwszy numer Magazynu Arigato z 2008, czyli najlepsza okładka w historii prasy mangowej ;) Szkoda, że na słabym papieże (następne numery miały twardszą okładkę) ^^'

Jeszcze ten napis od 16 lat i informacja o hentai na okładce, aby kwiat młodzieży polskiej poczuł się, jakby czytał rzecz zakazaną ;)



#anime #magazynarigato #manga #arigato #animeart
80sLove - Pierwszy numer Magazynu Arigato z 2008, czyli najlepsza okładka w historii ...

źródło: comment_NF0R7wU6091UQjgiQtA1U16AvVfP8jX6.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Votlipak: specjalnie zapieprzałem po to do Empiku, nawet pisałem z redakcją rozczarowany brakiem fantów jak w Kawaii i coraz wyższą ceną, odpisali że niedługo będą musieli zawinąć interes jak tak dalej pójdzie i tak się stało, ja kupowałem te pisma do końca... smutny koniec Kawaii to był
  • Odpowiedz
@nihon: w tamtych czasach u mnie w mieście albo nie było Empiku jeszcze, albo tylko jeden i to słabo zaopatrzony...
Często za samym Kawaii trzeba było przejść połowę miasta, żeby znaleźć jakiś numer, a z mangazynem było jeszcze gorzej. Co ciekawe do lokalnego supersami, gdzie głównie kupowało się produkty spożywcze sprowadzali Dragon Balle na bieżąco, a z Kawaii/Mangazynem był zawsze problem.
  • Odpowiedz
Najśmieszniejsze jest to, że nazwa magazynu jest napisana błędnie. Transkrypcja Hepburna jasno prawi, że powinno się to pisać albo Arigatou albo przez o z makaronem na końcu. Btw sto lat temu w Kawaii opublikowano mój list^^
  • Odpowiedz
@Ironekk:
W tej sprawie redakcja magazynu odpowiedziała, że tytuł nie znaczy "dziękuje", tylko "dzięki". Podobno tak mówi dzisiejsza japońska młodzież.
  • Odpowiedz
@80sLove: nie przemawia do mnie takie tłumaczenie. Jak jeszcze studiowałem i ktoś tak napisał to miał błąd. A na PJWSTK wcale nie uczyli mowy wzorcowej. Brzmi to jak robienie dobrej miny do zlej gry. Tak jak np w przypadku sony gdy ich ówczesna nowa konsola Playstation była pozbawiona możliwości zapisywania stanu gry na cd z grą i byli zmuszeni wprowadzić alternatywę w postaci kart pamięci. Sony mówiło ze karty są
  • Odpowiedz
@80sLove: Wydaje mi się, że osoba która wymyśliła nazwę lub projektowała logo była nieświadoma tego. A ciężko po czasie przyznać się do błędu magazynowi który uchodzi za wyspecjalizowany w zagadnieniach związanych z Krajem wsodzacego słońca.
  • Odpowiedz