Wpis z mikrobloga

Witam.
Od pewnego czasu borykam się z denerwującymi lagami w grach.
Myślałem, że to chwilowy problem po stronie dostawcy ale okazało się, że pingując router cyklicznie, co kilka pakietów jeden łapie laga ~2000ms.
Czy router dostał wylewu czy coś może być w nim źle ustawione?
Pingując router z laptopa problem również występuje lecz ping przy takim lagu jest na poziomie ~100 a nie 2000 ms.
Router resetowałem milion razy, wgrałem najnowsze firmware.
Nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić.
Czy miał ktoś może podobny problem albo jest w stanie mi jakoś pomóc?


Pobierz b.....n - Witam. 
Od pewnego czasu borykam się z denerwującymi lagami w grach. 
Myś...
źródło: comment_CwlUXcsUrTA4lukJlE1Vesn3dF3mwCx4.jpg
  • 20
@beatson: Dla mnie na 95% to problemy z zasięgiem (nawet jak windows pokazuje 5 kresek to to nic nie znaczy).
Ja np w jednym miejscu mam idealnie stabilny ping 1-2 ms a kawałek dalej waha się od 1 do 600 ms i już gubi 1% pakietów.

Jeśli tak będzie to masz dużo opcji - od zmiany lokalizacji routera przez jakieś wifi extendery, reapetery itd.
@Krunch: Chodzi o to, że router stoi tam gdzie stoi od około roku i zawsze było ok. Zaczęło się to kilka dni temu.
Mam dwie karty sieciowe wi-fi i przy obu występuje problem. Bedę kombinował a jak dalej tak będzie to pożyczę od kogoś router i sprawdzę. Dzięki :)
@vrillion: O cholercia. Ten programik całkowicie wyeliminował błąd. Dzięki stary! :D
Dobrze, że zajrzałem na mirko bo jutro z rana miałem lecieć do Komputronika po router więc tym bardziej dzięki!
Nigdy bym na to nie wpadł :)