Wpis z mikrobloga

Mirki, firma #presco żąda ode mnie zapłaty za telefon komórkowy, termin płatności minął 12.10.2008. Jest to telefon wzięty niby na moją byłą firmę. W listopadzie zamknąłem firmę. W listopadzie 2012 roku został wydany nakaz zapłaty na moją byłą firmę, czy teraz na podstawie tego nakazu zapłaty forma presco może skierować sprawę do komornika?

Czy dług firmowy ulega przedawnieniu po trzech latach?
Czy nakaz zapłaty na nieistniejącą firmę może być ściągany ze mnie jako z osoby prywatnej, byłego właściciela tej firmy?

Dodam, że nie przypominam sobie ani takiej umowy, ani takiego nakazu.

Prawdopodobnie szukają głupiego, ale nie chcę mieć komornika, bo mu tego wytłumaczyć się nie da.

#prawo
  • 12
czy teraz na podstawie tego nakazu zapłaty forma presco może skierować sprawę do komornika?

@roknasilowni: po nadaniu klauzuli wykonalności może.

Czy dług firmowy ulega przedawnieniu po trzech latach?

@roknasilowni: ulega, ale sąd nie bierze przedawnienia pod uwagę sam, trzeba podnieść zarzut przedawnienia.

Czy nakaz zapłaty na nieistniejącą firmę może być ściągany ze mnie jako z osoby prywatnej, byłego właściciela tej firmy?

@roknasilowni: Jeżeli prowadziłeś JDG to może bo długi
@Xizor:

ulega, ale sąd nie bierze przedawnienia pod uwagę sam, trzeba podnieść zarzut przedawnienia.

Teraz to nie ma czego podnosić, bo wskutek wydania nakazu zapłaty termin wydłużył się do dyszki.
@roknasilowni:

Jest to telefon wzięty niby na moją byłą firmę.

Dodam, że nie przypominam sobie ani takiej umowy, ani takiego nakazu.

Coś kręcisz. Co to znaczy "niby"? Co to znaczy "nie przypominam"? Nie pamiętasz czy brałeś telefon na firmę?
@Dutch: Jasne. Tylko, że skoro OP twierdzi, że nie dostał nakazu to i tak będzie mógł podnieść ten zarzut w sprzeciwie. Oczywiście jeżeli sąd mu przywróci termin.
EDIT. Ale pewnie dostał i wrzucił do śmieci.
możesz wnieść o przywrócenie terminu do złożenia zarzutów od nakazu.


@Xizor: chyba, że akurat ten sąd będzie stał na stanowisku, że terminu przywrócić nie można, bo nie było skutecznego doręczenia. ( )