Wpis z mikrobloga

Pomocy! :(
Za około dwie godziny idę na zakupy, żeby zdobyć rzeczy potrzebne na imprezę urodzinową.
Niestety jestem totalnym noobem w gotowaniu i jedyne co mam na myśli to tzw. koreczki i jakieś chipsy. :(

I tu pytanie do was - może znacie jakieś fajne przekąski, które można podać gościom?

Najlepiej też jakiś ciekawy posiłek typu "kolacja", ale taki niewymagający pełnej zastawy.
No i też nie sałatka z majonezem. :P
Od biedy zamówię pizzę, ale chciałabym coś sama przygotować. Niestety przeszukuję internet i nic ciekawego nie znalazłam. Albo są to kanapki, albo wykwintne potrawy. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#gotowanie #gotujzwykopem #rozowepaski #pytanie
  • 55
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@elodagus: banalna sałatka:
wędzony filet z indyka, jabłko, kukurydza z puchy, majonez. Indyk i jabłko kroisz w kostkę, resztę dodajesz i mieszasz. Doprawiasz pieprzem.

Proste pieczyste:
skrzydełka z kurczaka obsmarowane solą, papryka słodką i oliwą układasz na pergaminie i dalej na blaszce do pieczenia i pieczesz przez 45 minut w 170 stopniach, obracając co 15 minut

Coś jeszcze? Może jajka w majonezie?
  • Odpowiedz
@elodagus: Jajka w majonezie są uniwersalną, smaczną przekąską. Jak nie Ty, to inni zjedzą. Pieczyste ludzie też uwielbiają, a sałatka uwierz mi - też jest uniwersalna i smaczna.

Możesz też kupić kilka wędlin, pokroić w plasterki i ułożyć na półmiskach, można śledzie kupić. To nie jest trudniejsze od zrobienia koreczków xD
  • Odpowiedz
  • 1
@elodagus: możecie zawsze zrobić razem pizzę ;) możesz też zrobić jakiś makaron z lekkim sosem/pesto - dobre na imprezy, bo smakuje na ciepło i na zimno. Pieczone ziemniaczki z różnymi sosami tez łatwe. Co do mało wymagających przekąsek, to praktycznie wszystko można zawinąć w ciasto francuskie albo włożyć do tartaletek. Popcorn w różnych przyprawach/ziołach też jest prosty i szybki do zrobienia. Krakersy posmarowane jakimiś pastami też się sprawdzają ;) udanej
  • Odpowiedz