Wpis z mikrobloga

Hej mirki mam problem. Kupuję działkę budowlaną od pewnej kobiety. Ofertę znalazłem na allegro. Okazało się, że jest to oferta wystawiona przez biuro nieruchomości. Zaaranżowaliśmy spotkanie w biurze. Wcześniej podpisałem dokument, że zostały mi przekazane dane oferty. W trakcie spotkania właścicielka zaoferowała mi zakup bez pośrednika (płaciła 6 tysięcy prowizji) po niższej cenie. Według niej umowa z biurem wygasła pół roku wcześniej. Teoretycznie całe spotkanie było poza prawem. Z dobroci pożal się boże serca, poprosiłem ją żeby wysłała mi umowę z tym biurem to jej powiem czy może bez konsekwencji sprzedać tę działkę w ten sposób. Oczywiście okazało się, że podpisała cyrograf i zgodnie z zapisami umowy jeżeli oferta została mi przedstawiona (a mają na to papier przeze mnie podpisany) to jeżeli dojdzie do podpisania ze mną umowy będzie zobowiązana zapłacić im prowizję. Nie ważne kiedy do transakcji dojdzie jest z nimi związana wg umowy dożywotnio.
I co ja mam zrobić?? powiedzieć kobiecinie, że się wpakowała i tak będzie musiała zabulić 6 kafli, podejrzewam, że wtedy wywinduje cenę. Czy może walić głupa, zataić fakt i podpisać umowę przedwstępną i niech się sama martwi.
#prawo #pytanie #niewiemjaktootagowac
  • 8
@sohee: jasne, że bym nie chciał, ale sam się w to wpakowałem. Mogłem nie proponować pomocy, kupić działkę taniej, a babka została by z problemem niedoboru 6 kafli.
@korkoran: No ale teraz juz o tym wiesz. Porozmawiaj z nią może w miarę szczerze to sie okaże, ze sie jednak dogadacie tak aby wszyscy byli zadowoleni.