Wpis z mikrobloga

Mirki pomocy!

Jakiś śmieszek u mnie w firmie założył hasło na dysk/płytę główną -.- komp jest dostępny dla klientów, z tego co słyszałem to jeden bardzo obraził się na obsługę i wyczynił taki numer. Jak tego gówna się pozbyć? Walić dane czy jakieś inne bzdety, to nic nie potrzebne, byle działał znów. Czekam na narzędzia/jakiś śrubokręt, to postaram się wywalić dysk i zobaczyć czy to coś dało, sformatować dysk po usb, czy coś w ten sposób. Nie wiem czy to pomoże, bo nie mam pojęcia co ten pajac dokładnie zrobił. Do biosu idzie się dostać, ale nic nie można zmienić bo wymaga hasła ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#pcmasterrace #dell #szyfrowanie #hardware #laptopy #software #pc
Madin5 - Mirki pomocy!

Jakiś śmieszek u mnie w firmie założył hasło na dysk/płytę ...

źródło: comment_h2J7Jg48KvHIfcYfUhCMZy3RaNBPwPpC.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@Madin5: nie ściągniesz hasła do hdd, jest zapisywane na samym dysku i w pamięci flash, bez hasła nie uruchomisz tego dysku nigdzie. Oddanie dysku do serwisu (odzyskiwanie danych) to przerasta koszty nowego dysku.

jaka marka tego dysku?
  • Odpowiedz
@Dolan: ja nie chce odzyskiwać danych, chce czysty dysk. To chyba jakiś "noname" ssd "SP SATA III s60 120GB"? nie wiem czy to nie po prostu obudowa do niego. Pewnie napisałem teraz coś w stylu laptopa "susv" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Pierwsze słyszę by dało się hasłem tak dyski zabezpieczać. Bios czy truecrypt tak... Ale hasłem dysk? Na jakiej zasadzie to działa takie zabezpieczenie?
  • Odpowiedz
@Comandante: koleś wlazł do biosa i zaszyfrował wszystko co się dało ;/ teraz się bawię z tym gównem aby to działało. Tylko tyle i aż tyle. Wszelkie pomocne rady bardzo mile widziane :/
  • Odpowiedz