Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór Mirki i Mirabelki spod tagu #mikrokoksy! Mam pytanie odnośnie planu ćwiczeń. Jestem nowy jeżeli chodzi o #silownia. Ćwicze razem z cumplem, mam plan ćwiczeń na poszczególne dni z tym, że co 2 dzień robimy przerwy i tu moje pytanie czy dobrym pomysłem będzie iść w ten wolny dzień aby zrobić jakieś ćwiczenia ogólnorozwojowe? Tzn na wszystkie partie mięśni po trochu czy lepiej odpocząć ten jeden dzień tak jak mamy to w grafiku?
  • 14
@Avress: Odpocząć. Bez sensu trenować z zakwasami (a właściwie DOMS). Na początku 3x w tygodniu co drugi dzień i wolnym weekendem to najlepsza opcja :). Ogólnorozwój albo klasyczny split.
@Smartek @sejseen @Twinkle dziękuję za szybki odzew i pomoc.

A jeżeli chodzi o dietę, należy całkowicie rezygnować z cukrów w postaci słodyczy, napojów typu pepsi itp czy zwyczajne ograniczenie ich i zwiększyć nakład na warzywa owoce mięsa itp?
Zwiększyć swoją masę, to po pierwsze, mam z tym spory problem mam tak ze mogę jeść ile chce a i tak przytyć nie mogę. No i byłoby miło gdyby zamiast masy tłuszczowej była to masa mięśniowa + rzeźba na wakacje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Avress: to nie to ze nie możesz przytyć. Po prostu jesz za mało. Mogę się założyć ze nie liczysz kalorii. 99% osób co mówi że nie może przytyć nie liczy kalorii. Wkoncu podliczaja i okazuje się ze to nie 4000 kcal jedzą tylko np 2800.
@Avress: Jeśli jesteś bardzo aktywny w życiu i pracujesz fizycznie to 3-4 treningi wystarczą. Jak jesteś młody i chodzisz do szkoły, a reszta dnia to wolność wtedy możesz i 6 razy w tygodniu ćwiczyć. Przy czym musisz trzymać porządnie dietę, wypoczywać często, wysypiać się po min 8h i nie stresować.