Wpis z mikrobloga

Co sądzicie o komentowaniu wyglądu innych? Pytanie kieruję głównie do różowych pasków, bo z tego zauważyłam, to raczej ich domena.

Miałam w życiu momenty, kiedy byłam bardzo szczupła (ale nie chorobliwie chuda). Słyszałam wiele komentarzy, głównie w pracy, często od osób, które znam jedynie z widzenia.

jedz coś

o matko, czy ty coś jesz?

ale ty jesteś chuda


Do tego dochodzą moi faworyci, tacy jak

wygodnie ci w tych butach?

nie zimno ci w tej kurtce?

nie przeszkadza ci ta grzywka?


Ale to już inna bajka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wracając jednak do wyglądu, czy tylko mi wydaje się, że takie komentarze nie są w dobrym guście, czy może jestem przewrażliwiona? Słyszałam np. głosy, że ludzie komentują tak "z troski", ale jaką troską może kierować się ktoś, kogo nawet nie znam (i kto prawdopodobnie potem obrabia mi dupę)? XD Mi nigdy nie przyszłoby mi do głowy wyjechać do kogokolwiek z tego typu tekstem, tym bardziej, że przyjęło się, że wszelką chudość/bycie zbyt chudym można wytknąć, ale w drugą stronę to już nie działa, bo to przecież chamstwo (nie wspominając już na to, że mam serdecznie #!$%@?, czy ktoś ma nogi krótkie czy długie, krzywe czy proste i raczej nie zwracam na to uwagi)


Dziś w robocie jedna z hehe koleżanek #!$%@?ła się do innej, że ma chude nogi ("ojej, ale chude nogi", "ojej, żebyś się nie połamała", "hehe ale zapałki"). Dziewczyna smutła, bo jak później mi przyznała, nogi są jej kompleksem.

Co o tym myślicie? Czy jakiekolwiek komentowanie wyglądu osób, które ledwo znamy jest na miejscu?

#rozkminy #rozowepaski #logikarozowychpaskow
  • 28
  • Odpowiedz
@Aerials: Ludzie są jak kury, zawsze będą rozgrzebywać różne sprawy... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W gronie zaufanych ludzi uważam takie uwagi za bardzo ok, tym bardziej, jeśli ktoś przesadza w pewnych kwestiach i w trosce stara się ktoś o kogoś zadbać.

Ale w wypadku ledwo poznanych osób przydaje się stara zasada:

  • Odpowiedz
@Aerials: odkąd wyjechałam z cebulandii nikt mi nie mówi, że chyba należę do sekty bo się ubieram na czarno, nie pyta czy piercing boli i czy jak to tak do pracy z tym chodze, nie wmawia mi że mam tasiemca bo jestem chuda itd xD
Ogólnie tego typu komentarzy zazwyczaj udzielają ludzie którzy mają mnóstwo kompleksów lub nie uznają odmienności bo sami są szarzy i ponurzy także w środku
  • Odpowiedz
@Aerials: takie komentarze usłyszysz tylko od różowych. Bo różowe to #!$%@?. Wszak nikt nie #!$%@? tak jednej kobiecie jak druga.
Od niebieskich raczej spodziewałbym się dwóch typów komentarze: ruchałbym, nie ruchałbym (ew wersji z przymiotnikiem stopniującym te oceny :P)
  • Odpowiedz