Wpis z mikrobloga

Co sądzicie o komentowaniu wyglądu innych? Pytanie kieruję głównie do różowych pasków, bo z tego zauważyłam, to raczej ich domena.

Miałam w życiu momenty, kiedy byłam bardzo szczupła (ale nie chorobliwie chuda). Słyszałam wiele komentarzy, głównie w pracy, często od osób, które znam jedynie z widzenia.

jedz coś

o matko, czy ty coś jesz?

ale ty jesteś chuda


Do tego dochodzą moi faworyci, tacy jak

wygodnie ci w tych butach?

nie zimno ci w tej kurtce?

nie przeszkadza ci ta grzywka?


Ale to już inna bajka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wracając jednak do wyglądu, czy tylko mi wydaje się, że takie komentarze nie są w dobrym guście, czy może jestem przewrażliwiona? Słyszałam np. głosy, że ludzie komentują tak "z troski", ale jaką troską może kierować się ktoś, kogo nawet nie znam (i kto prawdopodobnie potem obrabia mi dupę)? XD Mi nigdy nie przyszłoby mi do głowy wyjechać do kogokolwiek z tego typu tekstem, tym bardziej, że przyjęło się, że wszelką chudość/bycie zbyt chudym można wytknąć, ale w drugą stronę to już nie działa, bo to przecież chamstwo (nie wspominając już na to, że mam serdecznie #!$%@?, czy ktoś ma nogi krótkie czy długie, krzywe czy proste i raczej nie zwracam na to uwagi)


Dziś w robocie jedna z hehe koleżanek #!$%@?ła się do innej, że ma chude nogi ("ojej, ale chude nogi", "ojej, żebyś się nie połamała", "hehe ale zapałki"). Dziewczyna smutła, bo jak później mi przyznała, nogi są jej kompleksem.

Co o tym myślicie? Czy jakiekolwiek komentowanie wyglądu osób, które ledwo znamy jest na miejscu?

#rozkminy #rozowepaski #logikarozowychpaskow
  • 28
  • Odpowiedz
@vegaushp: Przyjmuję, że w opinii kogoś osoba X może faktycznie mieć krzywą szyję, ale po co o tym mówić?

@galaxie500: Takich osób jest naprawdę dużo. Nie twierdzę, że mają złe intencje, może nawet nie zdają sobie z tego sprawy. Z tego powodu na początku to olewałam, potem jednak zaczęłam odpowiadać i tego samego nauczyłam bezbronną koleżankę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Aerials: Mimo że nie jestem różowympaskiem to wypowiem się. Niezależnie czy to kobieta czy to facet, ludzie robią takie uwagi nie z troski czy w dobrej wierze. Ludzie mówią coś takiego, żeby samemu poczuć się lepiej.

Sytuacja: gość który jest chudy jak patyk i drugi który jest przy kości. Ten drugi mówiąc "ale jesteś chudy, jedz coś", ma na myśli "ja #!$%@?, weź przytyj bo jestem leniem i nie chce mi
  • Odpowiedz
@Aerials: Ludzie nie mówią tego z troski ani aby sie samemu lepiej poczuć. To gadanie dla samego gadania, takie samo jak pieprzenie o pogodzie kiedy spotykasz w windzie kiedy kogoś znasz ale się z nim za bardzo nie kumplujesz. No bo coś wypada powiedzieć, żeby zabić czas. Nie wypada powiedzieć grubasowi, że jest gruby ale mamusia nie wspomniała, że nie można powiedzieć chudzielcowi, że jest chudy.
  • Odpowiedz
@Aerials: Ehhh, dzięki mediom i kultowi chudości ludzie nie maja oporów przed komentowaniem osoby chudej. Myślą ze takie komentarze jak zacytowałaś nie są obraźliwe/dotkliwe bo wg. nich osoba chuda ma dobrze lub lepiej żeby była chuda niż gruba i 'chudzielec' nie weźmie sobie tych komentarzy do serca.
  • Odpowiedz
@Aerials: Ludzie są chorzy i zawistni, jeśli ktoś jest ładniejszy i chudszy to trzeba się do niego #!$%@?ć, natomiast nie można już skrytykować czyjejś otyłości bo płacz i jazgot.
  • Odpowiedz
@Aerials: Czegoś takiego oczywiście nie powinno się mówić, ale ludzie chcą czuć się lepsi od innych. Człowiek to istota stadna i potrzebuje mieć określoną pozycję. Im wyżej tym lepiej. W obecnych czasach pojęcie stada ludzi trochę się rozmylo i zostaliśmy grupą, i w takich grupach żyjemy. Nie ma zbytnio tutaj miejsca na rywalizację o pozycję. Wiec żeby poczuć się lepszym często człowiek będzie dążył do rywalizacji fizycznej. Rywalizacja fizyczna to nie
  • Odpowiedz
dzięki mediom i kultowi chudości


@rezolutny_kubraczek: To prawda, choć z drugiej strony kiedy czytam komentarze np. dotyczące Anji Rubik to nie uważam to za fajne. Ok, faktycznie jest chuda, ale dzięki temu zrobiła karierę, jest modelką, więc (czy chcemy tego czy nie) nie może mieć dodatkowych kilogramów.
  • Odpowiedz
@Aerials: komentowanie wyglądu osób, które ledwie co się zna jest wg mnie kompletnie bez sensu. Zupełnie co innego powiedzieć przyjaciółce/przyjacielowi gdy się o niego martwimy, że np schudł, albo rodzicowi/dziecko, że źle (chorobliwie źle) wygląda i może powinien się przebadać.
  • Odpowiedz