Wpis z mikrobloga

Mirki, pomóżcie z #podatki #pracbaza #dg #dzialalnoscgospodarcza #firma
Zamierzam złożyć wniosek o założenie DG, poprzez formularz na CEIDG. Przychód roczny przewidywany 95000zł. Koszt, to ewentualnie księgowa, innych na razie nie przewiduję, no może paliwo, internet. Co wybrać, podatek liniowy, czy na zasadach ogólnych? Oczywiście, zależy mi, żeby więcej w kieszeni zostało. Będzie to moja pierwsza DG, więc i zus niższy 2 lata.
  • 16
@nico112: Dlatego zaproponowałem zastanowić się nad innym krajem (pomijając już kwestie możliwości prowadzenia księgowości na KPR i małego ZUSu w PL) bo niestety w naszym pięknym kraju formalności są dużo bardziej skomplikowane od innych krajów...
@nico112: Nie, polecam prowadzenie firmy za granicą... Nie ma to nic wspólnego z emigracją...
Nie ma czegoś takiego jak "przykre konsekwencje" za prowadzenie działalności w ramach EU (o ile prowadzisz legalny biznes oczywiście)...
@Verbatino:
Zanim znowu kogoś narazisz na kłopoty proponuję przeczytać choćby Rozporządzenie Rady Europejskiej i Rady (WE) nr 883/2004 z dnia 29 kwietnia 2004 r.w sprawie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego.
@nico112: Szkoda, że nie przeczytałeś tego rozporządzenia... Choć jak znam życie to pewnie wrzuciłeś byle co bo pewnie nie prowadzisz interesów w EU by mieć jakiekolwiek pojęcie..
To, że prowadzisz działalność w niektórych krajach nie musi mieć żadnego związku z miejscem opłacania składek...
Dziękuję, do widzenia...
@nico112: Jak widać nie potrafisz zacytować żadnego przepisu, który opisywał by omawianą sytuacje...
Krótko i na temat, bo nie chce mi się już cofać do tego wątku: Jest to w 100% legalne by rozliczać działalność w UK i prowadzić oddział w PL opłacając sobie polskie składki w ZUS...
Mogę wskazać dziesiątki firm w PL, które tak działają...
Jest to w 100% legalne by rozliczać działalność w UK i prowadzić oddział w PL opłacając sobie polskie składki w ZUS...

Teraz to ja już w ogóle nie wiem gdzie tu interes jak trzeba opłacać podwójne składki i już na tym zakończę dyskusję...
@Verbatino:
@fenomenalnie_miotam: Podatku dochodowego w przypadku odpowiedniej optymalizacji nie trzeba płacić za oddział PL...
Możliwości optymalizacji składek społecznych ograniczają się tylko do pracy najemnej / pracy na własny rachunek, gdyż ww roporządzeniu (którr kolega nico112 cytował choć nie miał pojęcia co w nim się znajduje) czytamy:

"Osoba, która normalnie wykonuje pracę najemną i pracę na własny rachunek w różnych Państwach Członkowskich podlega ustawodawstwu Państwa Członkowskiego, w którym wykonuje swą pracę najemną lub,